UMÓW SIĘ NA ZABIEG: +48 609 884 764

Podniesienie opadającej powieki – jakimi metodami?

Co stosować na opadające powieki
0

Wynikająca z naturalnych procesów starzenia utrata elastyczności skóry stanowi najczęstszą przyczynę opadania powiek. Może ono jednak wynikać także z czynników genetycznych oraz schorzeń, takich jak cukrzyca, otyłość czy nadciśnienie tętnicze. Opadanie powiek to nie tylko defekt kosmetyczny, ale też znaczące utrudnienie w codziennym funkcjonowaniu. Może bowiem ograniczać pole widzenia. Jak pozbyć się opadającej powieki? Poznaj sprawdzone sposoby.

Co stosować na opadające powieki?

Opadanie powiek skutecznie dodaje lat. Sprawia także, że twarz wygląda na zmęczoną. Na szczęście, istnieje wiele sposobów by pozbyć się problemu. W przypadku gdy nie jest on nasilony, wystarczające może okazać się stosowanie kremów ujędrniających lub wykorzystywanie makijażowych trików. Delikatne opadanie powieki można zredukować również poprzez regularne, odpowiednio dobrane ćwiczenia lub kinesiotaping twarzy. W celu zrewitalizowania okolicy oka, warto sięgnąć po stymulujące serum pod oczy o konsystencji żelu, takie jak Zo Skin Health Growth Factor Eye Serum, które pobudza produkcję kolagenu, poprawiając tym samym gęstość i jędrność skóry. Kosmetyk ten można zakupić w naszym gabinecie.

Co stosować na opadające powieki, które ograniczają pole widzenia? Istotne jest, by znaleźć przyczynę defektu. Jeśli wynika on z naturalnych procesów starzenia się skóry, warto poddać się specjalistycznym, bezinwazyjnym zabiegom, które poprawią jej kondycję i napięcie, tym samym niwelując problem. Zdarza się jednak, że jedynym rozwiązaniem pozostaje interwencja chirurgiczna.

Jaki zabieg na opadające powieki?

Aby zniwelować problem, warto odwiedzić zaufany gabinet medycyny estetycznej i skorzystać z dostępnych w nim zabiegów, takich jak laser frakcyjny. W jego trakcie wykorzystane zostaje urządzenie, emitujące światło podczerwone o długości 1550 nm. Odmładzanie okolicy oka z jego zastosowaniem polega na podniesieniu temperatury tkanek, co prowadzi do powstania mikrourazów w skórze, a następnie do uruchomienia procesów naprawczych.

Jak pozbyć się opadającej powieki? Aby uzyskać satysfakcjonujące efekty, należy kilkakrotnie powtórzyć zabieg z zastosowaniem lasera frakcyjnego. Rezultatem jest odmłodzenie i ujędrnienie skóry wokół oczu. Dzięki temu twarz wygląda na świeżą i wypoczętą. W poddawanym zabiegowi obszarze tworzą się nowe włókna kolagenowe. Kondycja skóry ulega poprawie, a efekt uzyskany tą metodą ma trwały charakter.

Jak pozbyć się opadającej powieki?

W niwelowaniu problemu opadającej powieki wykorzystywany jest także botoks. Ostrzykiwanie toksyną botulinową prowadzi do zablokowania przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego, a w rezultacie zaburzeń miejscowego skurczu mięśni, odpowiadających za opadanie powieki.

Jak pozbyć się opadającej powieki przy użyciu botoksu? Preparat wprowadzany jest przez specjalistę punktowo, w obrębie problematycznego obszaru, czyli okolicy oka. Efekt w postaci uniesienia skóry na powiekach zauważalny jest po upływie 1-2 tygodni i utrzymuje się przez 4-6 miesięcy. Po tym czasie zabieg wymaga powtórzenia. Ostrzykiwanie botoksem nie wiąże się ze znaczącymi dolegliwościami bólowymi. W trakcie zabiegu wykorzystywana jest cienka igła, co zapewnia pacjentom komfort i pozwala zrezygnować ze znieczulenia.

Zabiegi na opadające powieki – wolumetria twarzy

Choć zabieg wolumetrii twarzy przeprowadzany jest przede wszystkim przy utracie jej owalu, jednym ze skutków wprowadzenia preparatów wypełniających w okolice skroni i czoła jest podniesienie brwi i powiek. Dzięki temu problem opadającej powieki zostaje zredukowany.

Wolumetria twarzy stanowi sposób na jej odmłodzenie, przywrócenie skórze jędrności i świeżości. Zabieg polega na wstrzyknięciu wypełniacza w wybrane miejsca, by wymodelować twarz i odbudować jej objętość. Rolę wypełniacza pełni kwas hialuronowy lub hydroksyapatyt wapnia. Substancje te nie tylko umożliwiają pozbycie się zmarszczek, ale pobudzają też procesy regeneracyjne w skórze i sprzyjają poprawie jej kondycji.

Choć dostępne w gabinetach medycyny estetycznej zabiegi przyczyniają się do zminimalizowania problemu opadającej powieki, za ostateczne rozwiązanie uznawana jest blefaroplastyka, czyli chirurgiczne usunięcie nadmiaru skóry w tym obszarze. Warto skonsultować się ze specjalistą, który oceni skalę problemu i zaleci odpowiednie działania.

Jakub Kopaczyński

Jakub Kopaczyński

W 2016 ukończyłem Uniwersytet Medyczny na kierunku Lekarski i rozpocząłem specjalizację z anestezjologii i intensywnej terapii w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim w Poznaniu. Rok później zacząłem swoją przygodę z medycyną estetyczną. Od tego czasu intensywnie(specjalizacja zobowiązuje) rozwijam swoje umiejętności i rozszerzam zakres zabiegów w rodzinnym Gabinecie DR Kopaczyński w Poznaniu. Specjalizuję się w zabiegach z użyciem wypełniaczy tkankowych na bazie kwasu hialuronowego, toksyny botulinowej, preparatów uzyskanych z krwi pacjenta(komórki macierzyste, fibryna strukturalna i osocze bogatopłytkowe), a także aktywatorów tkankowych i mezoterapii igłowej. Od 2020 prowadzę szkolenia z zastosowania terapii autologicznych z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej I-PRF oraz S-PRF w medycynie estetycznej. W ramach rezydentury największe zainteresowanie to anestezjologia regionalna i wszelkie procedury z użyciem USG.