UMÓW SIĘ NA ZABIEG: +48 609 884 764
jak pozbyc sie boczkow z brzucha
0

Gromadząca się w obrębie brzucha i talii tkanka tłuszczowa nazywana jest potocznie boczkami. Za ich powstawanie odpowiedzialne są m.in. czynniki hormonalne, bogata w tłuszcze i cukry dieta oraz powodujący zaburzenia przemiany materii stres. Aby pozbyć się nieestetycznych fałdek, trzeba działać kompleksowo. Sprawdź, jakie zmiany warto wdrożyć w swoim trybie życia, by odzyskać szczupłą talię i płaski brzuch.

Jak pozbyć się boczków i oponki na brzuchu? Zastosuj odpowiednią dietę

Aby wyszczuplić sylwetkę i zniwelować problem nadmiaru tkanki tłuszczowej, warto postawić na odpowiednią dietę. Jej podstawę powinny stanowić produkty pełnoziarniste, warzywa i owoce. Zrezygnuj z wysokokalorycznych przekąsek, słodyczy i zawierających duże ilości cukru napojów. Ze swojego jadłospisu warto także wykluczyć wysokoprzetworzone produkty typu fast food oraz alkohol. Ten ostatni wpływa negatywnie na przemianę materii, spowalniając ją.

Pamiętaj jednak, że zdrowa i zrównoważona dieta nie zniweluje tkanki tłuszczowej w konkretnym obszarze, np. talii czy brzucha. Sprzyja jednak jej ograniczeniu w całym ciele, korzystnie wpływając na sylwetkę.

Jak pozbyć się boczków na biodrach? Aktywność fizyczna

Zmiany w sposobie odżywiania się powinny iść w parze z regularnym wysiłkiem fizycznym. Podczas aktywności przyspiesza bowiem metabolizm, rozwijają się mięśnie, a tkanka tłuszczowa ulega spalaniu.

Jak pozbyć się boczków? Postaw na treningi cardio o interwałowym charakterze. Naprzemienne podejmowanie intensywnego wysiłku z umiarkowanym stanowi sposób na szybkie spalanie tkanki tłuszczowej. Dobrym wyborem będą takie aktywności, jak bieganie, pływanie czy jazda na rowerze. Aby zauważyć zmianę, wystarczą 3 trwające co najmniej 30 min. treningi w tygodniu.

Jak się pozbyć boczków? Zabiegi medycyny estetycznej

Choć dieta i ruch sprzyjają zniwelowaniu ilości tkanki tłuszczowej, nie zapewniają efektów w konkretnych strefach ciała. Satysfakcjonujący i szybki rezultat można jednak uzyskać, poddając się specjalistycznym zabiegom w gabinecie medycyny estetycznej.

Jak pozbyć się boczków z brzucha i talii? W tym celu wykorzystywane są różne metody, np. masażu podciśnieniowego, oddziaływania falami radiowymi czy lipolizy iniekcyjnej. Wybór jednej z nich odbywa się podczas wstępnej konsultacji z lekarzem, w oparciu o indywidualne potrzeby danego pacjenta oraz istnienie wskazań i przeciwwskazań do konkretnych zabiegów.

Jak szybko pozbyć się boczków? Lipoliza iniekcyjna

Aby odzyskać szczupłą talię i pozbyć się tkanki tłuszczowej w tej okolicy warto poddać się lipolizie iniekcyjnej. Zabieg ten polega na wprowadzeniu pod skórę preparatu, którego głównym składnikiem jest deoksycholan sodu. Rozpuszcza on tkankę tłuszczową, zapewniając wyszczuplający efekt w wybranym obszarze ciała.

Lipoliza iniekcyjna pozwala na uzyskanie natychmiastowych rezultatów w postaci zmniejszenia depozytów tkanki tłuszczowej w problematycznych strefach. Zabieg trwa tylko 20 min i nie wiąże się ze znaczącymi dolegliwościami bólowymi. W jego wyniku można pozbyć się fałdek w talii i na brzuchu, a także wysmuklić figurę. Lipoliza iniekcyjna prowadzi do ograniczenia obwodu w danej okolicy aż o 2-4 cm! To doskonały sposób na redukcję tkanki tłuszczowej z miejsc, z których trudno „zgubić” nadmiarowe kilogramy, np. boczków.

Jak pozbyć się boczków i brzucha? Masaż podciśnieniowy i fale radiowe

Proces utraty tkanki tłuszczowej w okolicy talii i brzucha można wesprzeć także poprzez łączenie zabiegów, np. masażu podciśnieniowego i fal radiowych. Zastosowanie technologii MPRF i rotacyjnej głowicy, zapewniającej głęboką penetrację skóry pozwala uzyskać ujędrniający efekt, ale nie tylko. Podczas zabiegu dochodzi do podniesienia temperatury tkanki tłuszczowej do 41-45ºC. Wykorzystanie obu metod jednocześnie skutkuje rozbiciem komórek tłuszczowych i ich upłynnieniem. Zostają one usunięte z organizmu w naturalnych procesach metabolicznych.

Poddając się zabiegowi, możesz liczyć nie tylko na wyszczuplający efekt, ale też redukcję cellulitu i ujędrnienie skóry, która staje się bardziej napięta i sprężysta. Masaż podciśnieniowy i fale radiowe działają wspomagająco w procesie odchudzania.

Wiesz już, jak pozbyć się boczków. Jak widzisz, zlikwidowanie fałdek w okolicy brzucha wymaga kompleksowych działań: połączenia zdrowej diety i regularnej aktywności fizycznej z odpowiednimi zabiegami, wspomagającymi proces redukcji tkanki tłuszczowej. Bez tych ostatnich, osiągnięcie celu będzie znacznie trudniejsze.

Jakub Kopaczyński

Jakub Kopaczyński

W 2016 ukończyłem Uniwersytet Medyczny na kierunku Lekarski i rozpocząłem specjalizację z anestezjologii i intensywnej terapii w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim w Poznaniu. Rok później zacząłem swoją przygodę z medycyną estetyczną. Od tego czasu intensywnie(specjalizacja zobowiązuje) rozwijam swoje umiejętności i rozszerzam zakres zabiegów w rodzinnym Gabinecie DR Kopaczyński w Poznaniu. Specjalizuję się w zabiegach z użyciem wypełniaczy tkankowych na bazie kwasu hialuronowego, toksyny botulinowej, preparatów uzyskanych z krwi pacjenta(komórki macierzyste, fibryna strukturalna i osocze bogatopłytkowe), a także aktywatorów tkankowych i mezoterapii igłowej. Od 2020 prowadzę szkolenia z zastosowania terapii autologicznych z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej I-PRF oraz S-PRF w medycynie estetycznej. W ramach rezydentury największe zainteresowanie to anestezjologia regionalna i wszelkie procedury z użyciem USG.