UMÓW SIĘ NA ZABIEG: +48 609 884 764
depilacja laserowa przygotowanie
0

Nadeszły ciepłe dni, a wraz z nimi okres wakacyjnych wyjazdów i beztroskich chwil, spędzonych na plaży. Jeśli chcesz przygotować do nich swoje ciało i pozbyć się zbędnego owłosienia, zdecyduj się na depilację laserową. To metoda trwałego usuwania owłosienia. Poddając się jej, możesz cieszyć się gładką skórą przez długi czas. Jak się przygotować do depilacji laserowej? Sprawdź, zanim odwiedzisz nasz gabinet.

Depilacja laserowa – przygotowanie i istota zabiegu

Ze względu na wysoką skuteczność oraz trwałe rezultaty, laserowe usuwanie owłosienia cieszy się obecnie dużą popularnością. Zabieg polega na niszczeniu mieszków włosowych wiązką światła lasera, bez uszkadzania skóry. Emitowana przez urządzenie energia zostaje pochłonięta przez zawarty w nich barwnik, co prowadzi do ich uszkodzenia.

Jak przygotować się do depilacji laserowej? Zacznij od konsultacji ze specjalistą. W jej trakcie uzyskasz więcej informacji o samym zabiegu oraz ilości sesji, niezbędnych do uzyskania zadowalającego efektu. Zwykle ich liczba wynosi 6-10. Konsultacja służy także dopasowaniu mocy oraz czasu naświetlania, w oparciu o indywidualne uwarunkowania klienta, takie jak kolor włosków czy odcień skóry.

Epilacja laserowa – jak się przygotować?

Laserowe usuwanie owłosienia, nazywane także epilacją laserową może być przeprowadzane w różnych obszarach ciała, takich jak nogi, pachy, górna warga, podbródek, bikini, plecy czy klatka piersiowa. Przed zabiegiem niezbędne jest wykluczenie istnienia przeciwwskazań do jego przeprowadzenia. Są to:

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • infekcje skóry w miejscu przeprowadzania zabiegu
  • choroby nowotworowe
  • cukrzyca
  • epilepsja
  • przyjmowanie leków o działaniu światłouczulającym
  • choroby skóry
  • obecność opalenizny
  • jasny kolor włosów (niska skuteczność zabiegu)

Jak się przygotować do depilacji laserowej? Jeśli specjalista ustali, że nie ma przeszkód do jej przeprowadzenia, czas podjąć odpowiednie działania, związane z pielęgnacją skóry i nie tylko.

Jak się przygotować do depilacji laserowej?

Przygotowania do laserowej depilacji warto rozpocząć już 4 tygodnie przed wizytą w gabinecie. W tym okresie zrezygnuj z wyrywania włosów przy użyciu depilatora mechanicznego, pęsety czy też wosku. Jeśli zbędne owłosienie usuwane było przez Ciebie dotychczas przy wykorzystaniu tych metod, zastąp je goleniem maszynką lub przycinaniem. Odstaw kremy i maści zawierające witaminę A, samoopalacze, retinoidy i kwasy owocowe. Unikaj ekspozycji na słońce i zrezygnuj z wizyt w solarium.

Jak przygotować się do depilacji laserowej na tydzień przed zabiegiem? Gdy do jego terminu pozostanie już tylko 14 dni, odstaw leki światłouwrażliwiające, a także suplementy diety oraz zioła o właściwościach fotouczulających. Konieczna jest także rezygnacja z preparatów o działaniu złuszczającym oraz kremów do depilacji, antybiotyków oraz ziół, takich jak skrzyp polny, rumianek, nagietek, miłorząb i pokrzywa. Warto również skonsultować z gabinetem listę przyjmowanych suplementów i leków. Wiele z nich może wpływać na efekt zabiegu laserowej depilacji skóry.

Depilacja laserowa bikini – jak się przygotować?

Choć przygotowanie do depilacji laserowej przebiega podobnie niezależnie od poddawanego jej obszaru ciała, strefa bikini wymaga szczególnej ostrożności, zwłaszcza na końcowym etapie przygotowań. Dzień przed planowanym zabiegiem niezbędne jest bowiem dokładne usunięcie owłosienia maszynką. W efekcie w strefie bikini mogą pojawić się podrażnienia. Dlatego z goleniem nie warto czekać do ostatniego momentu.

Przygotowanie do depilacji laserowej bikini może okazać się wyzwaniem dla posiadaczek wrażliwej skóry, ponieważ w dzień zabiegu nie powinna być sucha czy podrażniona. Aby temu zapobiec, warto wcześniej systematycznie ją nawilżać. Dzień przed zabiegiem konieczna jest jednak rezygnacja z kremów, balsamów i preparatów łagodzących.

Jak przygotować się do depilacji laserowej? Dzień zabiegu

W dzień zabiegu oczyść dokładnie skórę w poddawanej epilacji okolicy. Zrezygnuj z aplikacji kosmetyków, nie tylko kremów i balsamów, ale też antyperspirantów, dezodorantów i perfum. Nie przyjmuj także leków przeciwbólowych ani alkoholu. Ubierz się wygodnie. Postaw na luźną odzież z oddychających tkanin. Skóra po laserowym usuwaniu owłosienia może być bowiem podrażniona, a przewiewna odzież pomoże Ci uniknąć bolesnych otarć i komfortowo dotrzeć do domu.

Wiesz już, jak przygotować się do depilacji laserowej. Pamiętaj, że przestrzeganie zaleceń specjalisty w tej kwestii minimalizuje ryzyko powikłań po zabiegu i sprzyja uzyskaniu satysfakcjonujących efektów. Równie ważne, co przygotowanie do laserowego usuwania owłosienia jest przestrzeganie zaleceń pozabiegowych. Informacje o nich uzyskasz od specjalisty, podczas wizyty w gabinecie.

Jakub Kopaczyński

Jakub Kopaczyński

W 2016 ukończyłem Uniwersytet Medyczny na kierunku Lekarski i rozpocząłem specjalizację z anestezjologii i intensywnej terapii w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim w Poznaniu. Rok później zacząłem swoją przygodę z medycyną estetyczną. Od tego czasu intensywnie(specjalizacja zobowiązuje) rozwijam swoje umiejętności i rozszerzam zakres zabiegów w rodzinnym Gabinecie DR Kopaczyński w Poznaniu. Specjalizuję się w zabiegach z użyciem wypełniaczy tkankowych na bazie kwasu hialuronowego, toksyny botulinowej, preparatów uzyskanych z krwi pacjenta(komórki macierzyste, fibryna strukturalna i osocze bogatopłytkowe), a także aktywatorów tkankowych i mezoterapii igłowej. Od 2020 prowadzę szkolenia z zastosowania terapii autologicznych z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej I-PRF oraz S-PRF w medycynie estetycznej. W ramach rezydentury największe zainteresowanie to anestezjologia regionalna i wszelkie procedury z użyciem USG.