UMÓW SIĘ NA ZABIEG: +48 609 884 764
jak odmłodzić dłonie
0

Oznaki upływającego czasu widoczne są najszybciej na wrażliwej skórze dekoltu, szyi i dłoni. Skóra w tych obszarach traci wiotkość także w wyniku nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV, działania czynników hormonalnych oraz środowiskowych. Jak odmłodzić pomarszczone dłonie, przywrócić jędrność dekoltowi i szyi? Warto skorzystać z profesjonalnych zabiegów w gabinecie medycyny estetycznej. Do najbardziej skutecznych należą te z użyciem lasera frakcyjnego nieablacyjnego, urządzenia Dermapen 4.0, a także termolifting iMoos i osocze bogatopłytkowe.

Jak szybko odmłodzić dłonie, szyję i dekolt? Terapia laserem

Gdy skóra na dłoniach, szyi i dekolcie staje się wiotka i pomarszczona, skutecznym sposobem na przywrócenie jej młodego wyglądu jest laser frakcyjny. Pod wpływem emitowanego przez urządzenie światła dochodzi do powstawania mikrouszkodzeń w skórze, a także do stymulacji zachodzących w organizmie procesów naprawczych i tworzenia nowych włókien kolagenowych. To m.in. one odpowiadają za gładkość i jędrność skóry.

Jak odmłodzić szyję, dekolt i dłonie metodą lasera frakcyjnego? Wystarczy, że oddasz się w ręce specjalisty. Zabieg trwa od 30-60 minut, w zależności od tego, jaki obszar ciała jest mu poddawany. Aby uzyskać optymalny efekt, jednorazowa wizyta w gabinecie medycyny estetycznej nie wystarczy. Działaniu laserowego światła warto poddać się 2-3 razy, w 4-tygodniowych odstępach czasu. Rezultat widoczny jest po 1-2 miesiącach od zabiegu.

Jak ujędrnić szyję, dekolt i dłonie? Dermapen 4.0

Odmładzający rezultat można uzyskać także poprzez precyzyjne mikronakłuwanie skóry przy wykorzystaniu urządzenia Dermapen 4.0. Specjalista przesuwa jego głowicę po poddawanym zabiegowi obszarze ciała punktowo. System pulsujących igieł automatycznie nakłuwa skórę, poprawiając tym samym stopień jej ukrwienia i wprowadzając indywidualnie dobrane substancje odżywcze bezpośrednio do jej głębszych warstw. Powstanie mikrokanalików sprzyja uruchomieniu procesów regeneracyjnych, a to oznacza lepszą kondycję skóry.

Dermapen 4.0 stanowi odpowiedź na pytanie, jak szybko ujędrnić szyję oraz inne strefy, w których pojawiają się pierwsze objawy starzenia. Wprowadzone poprzez zastosowanie urządzenia substancje aktywne sprawiają, że skóra odzyskuje świeżość, gładkość i blask. W rezultacie płytkie zmarszczki zostają wyeliminowane, a skóra staje się bardziej napięta, elastyczna i sprężysta. Dla takiego efektu niezbędne jest jednak powtórzenie zabiegu 5-6 razy.

Pomarszczony dekolt – co robić? Osocze bogatopłytkowe

Jeśli Twoim problemem jest pozbawiona jędrności skóra na dekolcie, poddaj się zabiegowi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Ze względu na fakt, że w jego trakcie wykorzystuje się pozyskany od pacjenta materiał, wyeliminowane zostaje ryzyko reakcji alergicznej. Co wyróżnia zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego od innych? Nie trzeba ich powtarzać, by zauważyć efekty. Wystarczy jedna wizyta w gabinecie medycyny estetycznej, by skóra odzyskała jędrność i prawidłowe napięcie.

Jak odmłodzić dekolt i szyję przy wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego? Zabieg rozpoczyna się pobraniem krwi od pacjenta. Uzyskane drogą jej odwirowania osocze bogatopłytkowe oraz fibryna strukturalna zostają wstrzyknięte pod skórę. Tym sposobem dochodzi do jej rewitalizacji i zagęszczenia. Skóra w problematycznym obszarze odzyskuje prawidłową strukturę, staje się bardziej gładka i jędrna. Osocze bogatopłytkowe sprzyja także spowolnieniu naturalnych procesów starzenia się skóry, zapewniając jej młody wygląd przez długi czas.

Jak odmłodzić szyję i dekolt? Termolifting iMoos

Jeśli zależy Ci na tym, by powstrzymać efekty upływającego czasu, zdecyduj się na zabieg termoliftingu iMoos. Dzięki niemu poprawie ulega poziom zagęszczenia skóry na twarzy i szyi. W wyniku synergicznego działania czerwonego światła LED, RF bipolarnych fal radiowych i masażu podciśnieniowego Vacuum, skóra odzyskuje jędrność, elastyczność i gładkość. Rezultat widoczny jest bezpośrednio po zabiegu.

Wiesz już, jak dbać o szyję, dekolt i dłonie w gabinecie medycyny estetycznej. Pamiętaj jednak, że dostępne w jego ofercie zabiegi odmładzające powinny stanowić uzupełnienie codziennej pielęgnacji. Troszcz się o regularne nawilżanie skóry w podatnych na utratę jędrności strefach i chroń ją przed szkodliwym działaniem słońca, stosując kremy z filtrem UV. Funduj swojej skórze odżywcze koktajle, by zachować jej młody wygląd na dłużej. Profesjonalne zabiegi znakomicie sprawdzają się bowiem jako wsparcie dla pielęgnacyjnej rutyny domowej, a nie zastępstwo dla niej.

Jakub Kopaczyński

Jakub Kopaczyński

W 2016 ukończyłem Uniwersytet Medyczny na kierunku Lekarski i rozpocząłem specjalizację z anestezjologii i intensywnej terapii w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim w Poznaniu. Rok później zacząłem swoją przygodę z medycyną estetyczną. Od tego czasu intensywnie(specjalizacja zobowiązuje) rozwijam swoje umiejętności i rozszerzam zakres zabiegów w rodzinnym Gabinecie DR Kopaczyński w Poznaniu. Specjalizuję się w zabiegach z użyciem wypełniaczy tkankowych na bazie kwasu hialuronowego, toksyny botulinowej, preparatów uzyskanych z krwi pacjenta(komórki macierzyste, fibryna strukturalna i osocze bogatopłytkowe), a także aktywatorów tkankowych i mezoterapii igłowej. Od 2020 prowadzę szkolenia z zastosowania terapii autologicznych z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej I-PRF oraz S-PRF w medycynie estetycznej. W ramach rezydentury największe zainteresowanie to anestezjologia regionalna i wszelkie procedury z użyciem USG.