UMÓW SIĘ NA ZABIEG: +48 609 884 764
0

Utrata wiotkości skóry to efekt naturalnych procesów starzenia się, zachodzących w organizmie. Jej efektem jest m.in. drugi podbródek, który stanowi problem estetyczny dla wielu osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jak zlikwidować drugą brodę? Warto w tym celu odwiedzić gabinet medycyny estetycznej i poddać się zaleconym przez specjalistę zabiegom.

Drugi podbródek – jak zlikwidować?

Drugi podbródek to nie tylko efekt zwiotczenia skóry i spadku jej elastyczności. Przyczyn jego powstawania należy szukać także w nadmiarze tkanki tłuszczowej i chorobach tarczycy. Podwójny podbródek stanowi rezultat stosowania bogatej w cukry, sól i alkohol diety oraz nadmiernej ekspozycji na słońce. Może wynikać również z niewłaściwej postawy.

Jak zniwelować drugi podbródek? Warto zacząć od wprowadzenia zmian w swoim trybie życia, takich jak wdrożenie zdrowego sposobu odżywiania się i podjęcie regularnej aktywności fizycznej. Jeśli bowiem obecność podwójnego podbródka wynika z nadmiaru tkanki tłuszczowej, jej redukcja może rozwiązać problem. O ile jednak nadmiarowe kilogramy można zgubić poprzez ruch i odpowiednią dietę, o tyle niezwykle trudne jest wysmuklenie konkretnego obszaru ciała. Z reguły proces ten przebiega proporcjonalnie, a niektóre strefy są wyjątkowo odporne na odchudzanie. Można jednak je wyszczuplić poprzez odpowiednio dobrane zabiegi.

Jak zniwelować drugi podbródek? Lipoliza iniekcyjna

Sposobem na pozbycie się nagromadzonej w okolicy podbródka tkanki tłuszczowej jest lipoliza iniekcyjna. To zabieg, który stanowi alternatywę dla skalpela, choć na efekty trzeba trochę poczekać. Polega na wstrzyknięciu pod skórę preparatu, którego głównym składnikiem jest deoksycholan sodu. Związek ten uszkadza błony komórkowe komórek tłuszczowych, prowadząc do ich zniszczenia.

Rezultat to ograniczenie depozytów tłuszczowych w danej strefie i zauważalne zmniejszenie fałdek. Efekty zabiegu widoczne są już po pierwszej wizycie w gabinecie, jednak warto go powtórzyć co najmniej 3 razy, by je wzmocnić. Lipoliza iniekcyjna często wykorzystywana jest w celu eliminacji drugiego podbródka. Umożliwia bowiem wysmuklenie szyi. Poprawia także kondycję skóry w miejscu podania preparatu.

Jak zlikwidować drugi podbródek przy wiotkiej skórze?

Jeśli obecność drugiego podbródka nie wynika z nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicach szyi, lecz ze zwiotczenia skóry, warto postawić na zabiegi, które poprawią jej właściwe napięcie, przywrócą sprężystość i elastyczność. Należy do nich odmładzanie przy zastosowaniu osocza bogatopłytkowego.

Wraz z wiekiem produkcja kolagenu i elastyny w organizmie spada. Aby doprowadzić do jej zwiększenia i stymulacji procesów odnowy biologicznej, wykorzystuje sią materiał pochodzący od pacjenta. Śródskórne podanie fibryny strukturalnej i komórkowej, uzyskanych z pobranej od niego, a następnie odwirowanej krwi pobudza regenerację skóry. Stopniowo zachodzą w niej zmiany, a efekt zabiegu w postaci poprawy jędrności elastyczności i napięcia skóry widoczne są po ok. 3 miesiącach.

Druga broda – jak zlikwidować? Mezoterapia igłowa

Aby zlikwidować zwiotczenia i zniwelować podwójny podbródek wykorzystuje się także mezoterapię igłową. Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę dostosowanego do indywidualnych potrzeb skóry koktajlu odżywczego. W efekcie poziom nawilżenia skóry ulega poprawie, podobnie jak jej kondycja. Skutkami działania preparatu, którego składniki to m.in. witaminy, kwas hialuronowy czy mikroelementy jest także zwiększenie napięcia i elastyczności skóry.

Jak zlikwidować drugi podbródek metodą mezoterapii igłowej? Nie poprzestawaj na jednym zabiegu. Aby uzyskać satysfakcjonujący i trwały rezultat, zdecyduj się na 3-6 spotkań. Przestrzegaj zaleceń specjalisty, dotyczących postępowania po zabiegu. W ten sposób unikniesz powikłań i przyspieszysz procesy regeneracyjne, zachodzące w skórze. Choć efekty mezoterapii widoczne są już po pierwszym razie, dopiero po całej serii można je w pełni docenić. Zagęszczeniu ulega bowiem struktura skóry, a będące przyczyną drugiego podbródka zwiotczenia zostają wyeliminowanie lub znacząco ograniczone.

Jak widzisz, wcale nie musisz godzić się na obecność podwójnego podbródka. Istnieje kilka sposobów na rozwiązanie nieestetycznego problemu. Postaw na kompleksowe podejście, oparte na zdrowej, racjonalnej diecie i regularnej aktywności fizycznej, wspomaganej profesjonalnymi zabiegami w gabinecie medycyny estetycznej, takimi jak lipoliza iniekcyjna, osocze bogatopłytkowe czy mezoterapia igłowa.

Jakub Kopaczyński

Jakub Kopaczyński

W 2016 ukończyłem Uniwersytet Medyczny na kierunku Lekarski i rozpocząłem specjalizację z anestezjologii i intensywnej terapii w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim w Poznaniu. Rok później zacząłem swoją przygodę z medycyną estetyczną. Od tego czasu intensywnie(specjalizacja zobowiązuje) rozwijam swoje umiejętności i rozszerzam zakres zabiegów w rodzinnym Gabinecie DR Kopaczyński w Poznaniu. Specjalizuję się w zabiegach z użyciem wypełniaczy tkankowych na bazie kwasu hialuronowego, toksyny botulinowej, preparatów uzyskanych z krwi pacjenta(komórki macierzyste, fibryna strukturalna i osocze bogatopłytkowe), a także aktywatorów tkankowych i mezoterapii igłowej. Od 2020 prowadzę szkolenia z zastosowania terapii autologicznych z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej I-PRF oraz S-PRF w medycynie estetycznej. W ramach rezydentury największe zainteresowanie to anestezjologia regionalna i wszelkie procedury z użyciem USG.