Jednym z objawów naturalnych procesów starzenia się jest utrata owalu twarzy. To efekt m.in. spadku jędrności skóry, zmian, zachodzących w jej strukturze oraz ubytków tkanki tłuszczowej. Opadające policzki, nazywane także „chomiczymi” skutecznie dodają lat i sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną. Jak się pozbyć chomików na twarzy?Co zrobić, by przywrócić jej owal?
Chomiki na twarzy – jak się pozbyć?
Wraz z kolejnymi latami spowolnieniu ulega synteza kolagenu i elastyny, co przynosi rezultat w postaci utraty jędrności skóry i spadku jej napięcia. Dodatkowo stopniowo zanika podskórna warstwa tłuszczowa, pełniąca rolę naturalnego wypełniacza. Efektem jest opadanie policzków i kącików ust, zanik linii żuchwy i pogłębienie istniejących bruzd.
Chomiki na twarzy pojawiają się także na skutek postępującej z wiekiem utraty mięśni, działania sił grawitacji oraz zmniejszenia masy kostnej. Opadanie policzków przyspieszają nadmierna ekspozycja na słońce, menopauzalne zmiany hormonalne, palenie i czynniki genetyczne. Jak pozbyć się chomików z twarzy? Wiele zależy od kondycji i indywidualnych potrzeb skóry.
Jak pozbyć się chomików na policzkach? Zabiegi medycyny estetycznej
Codzienna pielęgnacja może przyczynić się do spowolnienia naturalnych procesów starzenia się skóry i poprawy jej kondycji. To jednak nie wystarczy, by zlikwidować wiotkość policzków i ich opadanie. Aby przywrócić twarzy młody wygląd i poprawić napięcie skóry w tym obszarze, warto odwiedzić gabinet medycyny estetycznej i skorzystać z dostępnych w nim zabiegów ujędrniających.
Jak się pozbyć chomików na twarzy? Optymalną metodę zaleci specjalista, podczas wstępnej konsultacji. Oceni wówczas stan Twojej skóry. Zbierze także informacje, dotyczące zdrowia, by wykluczyć istnienie przeciwwskazań do konkretnych zabiegów. Za najskuteczniejsze w zakresie przywracania owalu twarzy uznawane są:
- Fibryna bogatopłytkowa
- kwas hialuronowy
- stymulatory tkankowe
Jak pozbyć się chomików z twarzy? Wypełnianie kwasem hialuronowym
Przywrócenie twarzy odpowiednich proporcji wymaga wypełnienia podskórnych ubytków tkanki tłuszczowej. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego stanowi błyskawiczny sposób nie tylko na podniesienie owalu, ale też zmniejszenie widoczności zmarszczek liniowych. W rezultacie twarz wygląda na bardziej wypoczętą i młodszą. Preparat z kwasem hialuronowym wpływa na kondycję skóry, nawilżając ją i odżywiając. Efektami jego zastosowania jest uniesienie opadniętych policzków i modelowanie twarzy.
Jak pozbyć się chomiczków na twarzy poprzez wolumetrię kwasem hialuronowym? W trakcie zabiegu lekarz wstrzykuje preparat w wyznaczone wcześniej miejsca, w głębokie warstwy skóry. Zmniejszenie widoczności opadających policzków widoczne jest bezpośrednio po wizycie w gabinecie medycyny estetycznej. Podkreśleniu ulega linia żuchwy, a zmarszczki zostają spłycone. Usieciowana odmiana kwasu hialuronowego stymuluje zachodzące w skórze procesy regeneracyjne, spowalniając jej starzenie się i poprawiając jej kondycję na długo.
Jak się pozbyć chomików na twarzy? Stymulatory tkankowe
Innym sposobem na zniwelowanie objawu „chomiczych” policzków jest zastosowanie preparatów biostymulujących, nazywanych także stymulatorami tkankowymi. Wstrzyknięcie ich pod skórę skutkuje pobudzeniem produkcji kolagenu i elastyny, co z kolei prowadzi do poprawy jej jędrności i sprężystości.
Stymulatory tkankowe, podobnie jak kwas hialuronowy, nie zmieniają rysów twarzy, lecz zapewniają odmładzający efekt. Redukują zwiotczenia i zmarszczki, poprawiają napięcie skóry i przywracają owal twarzy. Zabieg wprowadzenia ich pod skórę trwa 20-30 minut, a jego rezultaty utrzymują się nawet do roku!
Jak pozbyć się chomiczków na twarzy? Osocze bogatopłytkowe
Jędrność skóry można także poprawić, wykorzystując materiał, pozyskany bezpośrednio od pacjenta. Zabieg z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego intensywnie odżywia skórę i pobudza jej regenerację. Otrzymany z odwirowanej krwi pacjenta preparat zostaje podany drogą wstrzyknięcia śródskórnego. To prosta droga do odmłodzenia skóry i przywrócenia objętości twarzy.
Fibryna bogatopłytkowa stymuluje produkcję kolagenu i elastyny. W efekcie jego podania dochodzi do zmian w strukturze skóry. Widocznych efektów można spodziewać się po ok. 3 miesiącach od zabiegu. Wystarczy jedna wizyta w gabinecie medycyny estetycznej, by poprawić kondycję swojej skóry i zminimalizować opadanie policzków. Dodatkowo, pozyskany od pacjenta materiał jest dla niego w pełni bezpieczny i nie powoduje objawów ubocznych.