Zaplanuj swoją laseroterapię. Umów się na konsultację!
Stymulatory tkankowe zabieg
0

Różnorodność Zabiegów Medycyny Estetycznej

Toksyna botulinowa, wypełniacze, osocze a może zabiegi laserowe? Oferta zabiegów z medycyny estetycznej i kosmetologii jest bardzo szeroka i z każdym nowym kongresem czy targami beauty rozszerza się. Zatrzęsienie dostępnych terapii może wprawić Pacjenta w zakłopotanie.

Medycyna Estetyczna w Świetle Reflektorów

Medycyna estetyczna staje się również bardziej przystępna i chętnie jest reklamowana przez znane osobistości. Od kilku lat regularnie w telewizji możemy podziwiać przemiany znanych postaci szklanego ekranu. Programy telewizyjne śledzą i przedstawiają przemiany, walkę z kompleksami również zwykłych obywateli.

Wielodyscyplinarność Medycyny Estetycznej

Jako że medycyna estetyczna jest dziedziną łączącą wiedzę z dermatologii, stomatologii, chirurgii szczękowo twarzowej, kosmetyki i kosmetologii a nawet radiologii i anestezjologii dlatego powinniśmy podchodzić jak do zaplanowanej terapii.

Ważność Konsultacji Lekarskiej i Bezpieczeństwo Pacjenta

Zalecamy rozpoczęcie terapii od konsultacji lekarskiej, aby przedstawić swoje oczekiwania. Następnie zbieramy wywiad, w razie potrzeb lekarz może zalecić badania kontrolne. Podstawą jest bezpieczeństwo pacjenta. Każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej obarczony jest ryzykiem wystąpienia powikłań lub działań niepożądanych. Rozmowa i zebranie wywiadu od pacjenta pozwala zminimalizować ryzyko i dostosować terapię i wybór odpowiedniej procedury.

Ważność Wyboru Specjalisty i Postępowania Pozabiegowego

Warto zaufać jednemu specjaliście lub zespołowi i zaproponowanej terapii. Korzystanie z usług równolegle zwiększa ryzyko powikłań, może zniwelować efekt poszczególnego zabiegu. Należy każdego specjalistę poinformować o prowadzonej wówczas terapii.

Oprócz samego zabiegu i kwalifikacji ogromne znaczenie ma również postępowanie pozabiegowe pacjenta. Po każdej procedurze otrzymujemy dokładne zalecenia, które powinniśmy ściśle przestrzegać. Jedną z częstszych przyczyn powikłań to niewłaściwe postępowanie pacjenta po zabiegu, czy przeplatanie terapii u różnych specjalistów. Należy zaznaczyć że istotne znaczenie mają również kosmetyki, które stosujemy. W tym okresie nie testujemy nowych preparatów. W przypadku niepewności powinniśmy skonsultować się z lekarzem u którego wykonaliśmy zabieg.

Wybór Zabiegów Inwazyjnych i Nieinwazyjnych

W medycynie estetycznej i kosmetologii wyróżniamy oczywiście zabiegi bardziej i mniej inwazyjne. Warto wcześniej rozpocząć od zabiegów kosmetologicznych takich jak terapia retinoidowa, peelingi chemiczne czy też oczyszczanie wodorowe lub skorzystać z dobrodziejstw medycyny regeneracyjnej i wykorzystania potencjału naszego organizmu w zabiegach z wykorzystaniem osocza i fibryny bogatopłytkowej. Wbrew pozorom zwlekanie z rozpoczęciem terapii odmładzającej powoduje, że na zabiegi musimy przeznaczyć więcej czasu natomiast procedury są bardziej inwazyjne, droższe i obarczone również większym ryzykiem.

Jakub Kopaczyński

Jakub Kopaczyński

W 2016 ukończyłem Uniwersytet Medyczny na kierunku Lekarski i rozpocząłem specjalizację z anestezjologii i intensywnej terapii w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim w Poznaniu. Rok później zacząłem swoją przygodę z medycyną estetyczną. Od tego czasu intensywnie(specjalizacja zobowiązuje) rozwijam swoje umiejętności i rozszerzam zakres zabiegów w rodzinnym Gabinecie DR Kopaczyński w Poznaniu. Specjalizuję się w zabiegach z użyciem wypełniaczy tkankowych na bazie kwasu hialuronowego, toksyny botulinowej, preparatów uzyskanych z krwi pacjenta(komórki macierzyste, fibryna strukturalna i osocze bogatopłytkowe), a także aktywatorów tkankowych i mezoterapii igłowej. Od 2020 prowadzę szkolenia z zastosowania terapii autologicznych z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej I-PRF oraz S-PRF w medycynie estetycznej. W ramach rezydentury największe zainteresowanie to anestezjologia regionalna i wszelkie procedury z użyciem USG.