UMÓW SIĘ NA ZABIEG: +48 609 884 764

Małoinwazyjny zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego odmładza skórę, regeneruje ją, poprawia jędrność i zmniejsza widoczność niedoskonałości. Zabiegowi możesz poddać się w gabinecie dr Kopaczyński, w którym czekają na Ciebie nasi specjaliści. Posługując się nowoczesnym urządzeniem, przywrócą Twojej skórze świeżość, gładkość i jednolity koloryt. Rezultaty zabiegu mają trwały charakter.

Laser frakcyjny w Poznaniu - sposób na odmłodzenie skóry

Zastosowanie lasera frakcyjnego stanowi skuteczny sposób na przeciwdziałanie procesom starzenia się skóry i jej odmłodzenie. Efektami zabiegu jest poprawa wyglądu skóry, rozjaśnienie jej i usunięcie drobnych zmarszczek. Można je zauważyć już po 1-2 miesięcy od zabiegu. Laser frakcyjny wywołuje mikrouszkodzenia komórek skóry, pobudzając w ten sposób naturalne procesy jej odbudowy.

Urządzenie emituje światło podczerwone o długości 1550 nm (zbliżone do lasera frakcyjnego CO₂), które pochłaniane jest przez zawartą w skórze wodę. Rezultatem jest jej podgrzanie, a następnie odparowanie. Wysoka temperatura to czynnik wywołujący uszkodzenie komórek i powstawanie mikrourazów. To z kolei prowadzi do uruchomienia procesów naprawczych, a także tworzenia nowych włókien kolagenowych. Laser frakcyjny w Poznaniu to gwarancja znaczącej poprawy wyglądu skóry i trwałych efektów. Aby dowiedzieć się więcej o działaniu nowoczesnego urządzenia lub samym zabiegu, umów się na konsultację z naszym specjalistą.

odmładzanie skóry

Laser frakcyjny nieablacyjny - przebieg zabiegu

zabieg z użyciem laseru frakcyjnego

W przeciwieństwie do lasera frakcyjnego ablacyjnego, nieablacyjny wywołuje mikrouszkodzenia wyłącznie wewnątrz skóry. Pozostawienie jej warstwy zewnętrznej nienaruszonej sprzyja szybszej regeneracji. Zabieg laserem frakcyjnym w gabinecie dr Kopaczyński poprzedzony jest konsultacją ze specjalistą. W jej trakcie zbiera on wywiad lekarski i przeprowadza dokładne badanie przedmiotowe. Na podstawie uzyskanych informacji lekarz ustala istnienie lub brak przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu.

W naszym gabinecie wykorzystywany jest nowoczesny laser frakcyjny nieablacyjny, wyróżniający się dużą skutecznością. Zanim jednak skóra zostanie poddana jego działaniu, należy ją kosmetologicznie przygotować. Następnie aplikowany jest krem znieczulający, który zniesie ewentualne doznania bólowe. Po upływie 15-20 minut ma miejsce resurfacing twarzy. Proces ten trwa 30-60 minut, w zależności od wielkości poddawanego zabiegowi obszaru. Po zastosowaniu lasera specjalista nakłada maskę pozabiegową, aplikując przyspieszające regenerację preparaty z kwasem ferulowym lub serum aktywującym czynnik wzrostu. Przekazuje również jasne wskazówki, dotyczące zaleceń pozabiegowych. Podczas kolejnej wizyty lekarz skontroluje stan skóry i oceni efekty zabiegu.

Laser frakcyjny w Poznaniu - opinie

Zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego wzbudzają zainteresowanie osób, którym zależy na uzyskaniu odmładzającego efektu i usunięciu przebarwień. Ze względu na znaczną poprawę wyglądu skóry cieszą się one dużym zainteresowaniem w naszym gabinecie. Zabiegi laserem frakcyjnym posiadają wysoką skuteczność także w przypadku:

 • redukcji rozszerzonych porów skóry
 • odmładzania dłoni
 • odmładzania okolicy szyi i dekoltu
 • wyrównywania kolorytu skóry
 • eliminacji fotouszkodzeń skóry twarzy (w połączeniu z fototerapią IPL SWT)
 • redukcji rozstępów, szczególnie w okolicy brzucha (np. po ciąży)
 • niwelowania blizn potrądzikowych, pooperacyjnych i po ospie
 • stymulacji i napinania wiotkiej skóry okolicy ramion, kolan czy pośladków
laser frakcyjny odmładzanie twarzy odmladzanie poznan

Dla optymalnych efektów zabieg należy powtórzyć 2 lub 3 razy (w zależności od wskazań specjalisty, w minimum 4-tygodniowych odstępach. Przygotowanie do zabiegu wymaga odstawienia leków i preparatów fotouczulających 6 miesięcy przed poddaniem się terapii z wykorzystaniem lasera frakcyjnego. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i szorstka w dotyku. Należy nawilżać ją specjalnym kremem. Inne wskazania, dotyczące postępowania po zabiegu to:

 • unikanie słońca i stosowanie ścisłej fotoprotekcji przez 30 dni po zabiegu
 • unikanie intensywnego wysiłku fizycznego przez 3-5 dni
 • rezygnacja ze zbędnego kontaktu ze skórą (zwłaszcza zwierząt domowych) przez 3-5 dni

Laser frakcyjny w Poznaniu - cena

Koszt zabiegu zależy od wielkości poddawanego terapii obszaru oraz ustalonego podczas konsultacji indywidualnego planu terapeutycznego. Laser frakcyjny CO₂ można bowiem łączyć m.in. z fototerapią IPL, peelingami chemicznymi, czynnikami wzrostu, stymulatorami tkankowymi, mikronakłuwaniem, mezoterapią igłową oraz terapiami zawierającymi retinoidy.

Zapoznaj się z cennikiem gabinetu dr Kopaczyński i skontaktuj się z nami, by umówić się na konsultację. Zainwestuj w wygląd swojej skóry oraz swoje samopoczucie. Zaufaj doświadczonym specjalistom i zdecyduj się na zabieg z wykorzystaniem innowacyjnego urządzenia. Możesz liczyć na satysfakcjonujące efekty.

terapia odnowy skóry

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Czy wystarczy jeden zabieg laserem frakcyjnym?

Ilość zabiegów niezbędnych dla uzyskania oczekiwanych efektów zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj lasera, poddawany terapii obszar ciała czy ogólna kondycja skóry. W przypadku laserów nieablacyjnych wygładzenie, rozjaśnienie i ujędrnienie skóry zauważalne jest po 1-2 miesiącach. W serii wykonujemy do 3 zabiegów. Laser ablacyjny z kolei wiąże się z długim czasem gojenia, w przeciwieństwie do laserów nieablacyjnych.

Jak długo goi się twarz po laserze frakcyjnym?

Po zabiegu z zastosowaniem lasera frakcyjnego skóra wymaga rekonwalescencji. Zwykle występują zaczerwienienie, delikatny obrzęk, a także niewielkie strupki. Objawy te znikają w ciągu 2-3 dni. Może także dochodzić do delikatnego złuszczania skóry, co jest efektem przebudowy a nie oparzenia skóry.  Aby przyspieszyć regenerację, warto sięgnąć po kosmetyki, które stymulują procesy naprawcze.

Czego nie robić po laserze frakcyjnym?

Po zabiegu laserem frakcyjnym skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Aby uniknąć podrażnienia, infekcji oraz innych powikłań nie należy wystawiać jej na promieniowanie UV. Niewskazane jest także korzystanie z sauny, jacuzzi lub basenu i spożywanie alkoholu. Nie wolno zrywać strupków ani wykonywać peelingów gruboziarnistych. Lepiej również zrezygnować z przytulania się do zwierząt.

Kiedy laser frakcyjny nie jest zalecany?

Zabiegom z użyciem lasera frakcyjnego nie powinny poddawać się kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, osoby cierpiące na padaczkę, hemofilię, bielactwo, zmagające się z zaburzeniami krzepliwości krwi oraz problemami sercowo-naczyniowymi. Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są także stany zapalne skóry, schorzenia o charakterze autoimmunologicznym oraz infekcje o charakterze bakteryjnym lub wirusowym.

Ile kosztuje zabieg laserem frakcyjnym?

Koszt zabiegu uzależniony jest od wielkości poddawanego mu obszaru, aktualnego stanu skóry oraz oczekiwanych efektów. W przypadku okolicy oka cena wynosi 300-400 PLN, natomiast gdy zabieg obejmuje twarz, szyję oraz dekolt, zapłacisz ok. 1600 PLN. Więcej o kosztach możesz dowiedzieć się podczas konsultacji w gabinecie dr Kopaczyński.