Zaplanuj swoją laseroterapię. Umów się na konsultację!
depilacja laserowa monolith poznań
0

Wpływ Rozwoju Technologii na Medycynę i Kosmetologię Estetyczną

Obserwujemy nieustanny rozwój technologii, który ma również ogromny wpływ na postępy w medycynie i kosmetologii estetycznej. Oprócz wynalezienia urządzeń ratujących życie i zdrowie ludzkie, posiadamy również szeroki dostęp do zabiegów niwelujących mankamenty naszej urody.

Lasery medyczne - sposób na rozszerzone naczynka na twarzy

Lasery Medyczne Jako Rozwiązanie na Rozszerzone Naczynka na Twarzy

Cera naczyniowa i obecność licznych poszerzonych naczynek szczególnie nasilających się podczas wysiłku, nagłych zmian temperatury, czy spożywaniu pikantnych potraw są częstym problem, z którym pacjenci zgłaszają się do gabinetów medycyny estetycznej. Spora grupa osób jest nieświadoma że istnieją obecnie skuteczne metody leczenia takich znamion. Ze względu na rosnącą popularność i dostępność kosmetologii i medycyny estetycznej również producenci kosmetyków reklamują swoje produkty przeznaczone to tzw. “cery naczynkowej”. Zabiegi silnie stymulujące i pobudzające zagęszczenie poszczególnych warstw skóry takich jak zabieg Dermapen4 są znaczącym rozwiązaniem dla poprawy naszej cery.

Diagnozowanie i Rozpoznawanie Pajączków Naczyniowych

Pajączki naczyniowe to potoczne określenie na defekty natury estetycznej fachowo zwane teleangiektazjami, wenulektazjami lub poszerzonymi małymi naczyniami śródskórnymi. W większych skupiskach szczególnie na twarzy budują efekt cery naczynkowej. Miejscami widoczne są również naczynia większego rozmiaru, które widać gołym okiem, szczególnie w okolicy skrzydełek nosa i policzków. Należy wykluczyć patologie układu żylnego, nadciśnienia tętniczego, chorób serca i innych chorób.

Lasery medyczne - sposób na rozszerzone naczynka na twarzy

Złoty Standard w Leczeniu Cery Naczyniowej – Lasery Medyczne

Obecnie złotym standardem w zamykaniu drobnych naczyń i leczenia cery naczyniowej, rumienia twarzy są zabiegi z wykorzystaniem laserów medycznych. Selektywna wiązka światła emitowana przez głowicę lasera przenikają przez skórę bez jej uszkadzania, prowadząc do koagulacji naczyń krwionośnych powodując ich trwałe zamknięcie. 

Lasery medyczne - sposób na rozszerzone naczynka na twarzy

Do zamykania naczynek na twarzy przeważnie wykorzystuje się lasery emitujące falę o długości 532 nm (KTP, zielony) oraz lub 577 nm (żółty).

Lasery medyczne - sposób na rozszerzone naczynka na twarzy

Zastosowanie Lasera Żółtego w Gabinecie DR Kopaczyński

W Gabinecie DR Kopaczyński proponujemy laserowe zamykanie naczyń, leczenie rumienia i przebarwień, melasmy laserem Asclepion Quadro Star Pro Yellow emitującą wiązkę o długości 577 nm. Obszarami które możemy poddać terapii są: policzki, czoło, skrzydełka nosa, szyja i dekolt, znamiona rubinowe i pajączki występujące na ciele. Laser żółty również wskazania do leczenia trądziku różowatego, naczyniaków, przerostu gruczołów łojowych, plam typu rozlanego wina u dorosłych i u dzieci!

Lasery medyczne - sposób na rozszerzone naczynka na twarzy

Porównanie Urządzeń IPL i Lasery Zielone 532 nm z Laserem Żółtym

>Na rynku są dostępne są urządzenia typu IPL lub lasery zielone 532 nm w przypadku których stosuje parametry o wyższej energii niż w przypadku lasera żółtego celem osiągnięcia porównywalnego efektu.

Jakub Kopaczyński

Jakub Kopaczyński

W 2016 ukończyłem Uniwersytet Medyczny na kierunku Lekarski i rozpocząłem specjalizację z anestezjologii i intensywnej terapii w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim w Poznaniu. Rok później zacząłem swoją przygodę z medycyną estetyczną. Od tego czasu intensywnie(specjalizacja zobowiązuje) rozwijam swoje umiejętności i rozszerzam zakres zabiegów w rodzinnym Gabinecie DR Kopaczyński w Poznaniu. Specjalizuję się w zabiegach z użyciem wypełniaczy tkankowych na bazie kwasu hialuronowego, toksyny botulinowej, preparatów uzyskanych z krwi pacjenta(komórki macierzyste, fibryna strukturalna i osocze bogatopłytkowe), a także aktywatorów tkankowych i mezoterapii igłowej. Od 2020 prowadzę szkolenia z zastosowania terapii autologicznych z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej I-PRF oraz S-PRF w medycynie estetycznej. W ramach rezydentury największe zainteresowanie to anestezjologia regionalna i wszelkie procedury z użyciem USG.