Zaplanuj swoją laseroterapię. Umów się na konsultację!
laserowe usuwanie przebarwień poznań
0

Wpływ Rozwoju Technologii na Medycynę i Kosmetologię Estetyczną

Obserwujemy nieustanny rozwój technologii, który ma również ogromny wpływ na postępy w medycynie i kosmetologii estetycznej. Oprócz wynalezienia urządzeń ratujących życie i zdrowie ludzkie, posiadamy również szeroki dostęp do zabiegów niwelujących mankamenty naszej urody.

Lasery Medyczne Jako Rozwiązanie na Rozszerzone Naczynka na Twarzy

Cera naczyniowa i obecność licznych poszerzonych naczynek szczególnie nasilających się podczas wysiłku, nagłych zmian temperatury, czy spożywaniu pikantnych potraw są częstym problem, z którym pacjenci zgłaszają się do gabinetów medycyny estetycznej. Spora grupa osób jest nieświadoma że istnieją obecnie skuteczne metody leczenia takich znamion. Ze względu na rosnącą popularność i dostępność kosmetologii i medycyny estetycznej również producenci kosmetyków reklamują swoje produkty przeznaczone to tzw. “cery naczynkowej”. Zabiegi silnie stymulujące i pobudzające zagęszczenie poszczególnych warstw skóry takich jak zabieg Dermapen4 są znaczącym rozwiązaniem dla poprawy naszej cery.

Diagnozowanie i Rozpoznawanie Pajączków Naczyniowych

Pajączki naczyniowe to potoczne określenie na defekty natury estetycznej fachowo zwane teleangiektazjami, wenulektazjami lub poszerzonymi małymi naczyniami śródskórnymi. W większych skupiskach szczególnie na twarzy budują efekt cery naczynkowej. Miejscami widoczne są również naczynia większego rozmiaru, które widać gołym okiem, szczególnie w okolicy skrzydełek nosa i policzków. Należy wykluczyć patologie układu żylnego, nadciśnienia tętniczego, chorób serca i innych chorób.

Złoty Standard w Leczeniu Cery Naczyniowej – Lasery Medyczne

Obecnie złotym standardem w zamykaniu drobnych naczyń i leczenia cery naczyniowej, rumienia twarzy są zabiegi z wykorzystaniem laserów medycznych. Selektywna wiązka światła emitowana przez głowicę lasera przenikają przez skórę bez jej uszkadzania, prowadząc do koagulacji naczyń krwionośnych powodując ich trwałe zamknięcie. 

Do zamykania naczynek na twarzy przeważnie wykorzystuje się lasery emitujące falę o długości 532 nm (KTP, zielony) oraz lub 577 nm (żółty).

Zastosowanie Lasera Żółtego w Gabinecie DR Kopaczyński

W Gabinecie DR Kopaczyński proponujemy laserowe zamykanie naczyń, leczenie rumienia i przebarwień, melasmy laserem Asclepion Quadro Star Pro Yellow emitującą wiązkę o długości 577 nm. Obszarami które możemy poddać terapii są: policzki, czoło, skrzydełka nosa, szyja i dekolt, znamiona rubinowe i pajączki występujące na ciele. Laser żółty również wskazania do leczenia trądziku różowatego, naczyniaków, przerostu gruczołów łojowych, plam typu rozlanego wina u dorosłych i u dzieci!

Porównanie Urządzeń IPL i Lasery Zielone 532 nm z Laserem Żółtym

>Na rynku są dostępne są urządzenia typu IPL lub lasery zielone 532 nm w przypadku których stosuje parametry o wyższej energii niż w przypadku lasera żółtego celem osiągnięcia porównywalnego efektu.

Jakub Kopaczyński

Jakub Kopaczyński

W 2016 ukończyłem Uniwersytet Medyczny na kierunku Lekarski i rozpocząłem specjalizację z anestezjologii i intensywnej terapii w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim w Poznaniu. Rok później zacząłem swoją przygodę z medycyną estetyczną. Od tego czasu intensywnie(specjalizacja zobowiązuje) rozwijam swoje umiejętności i rozszerzam zakres zabiegów w rodzinnym Gabinecie DR Kopaczyński w Poznaniu. Specjalizuję się w zabiegach z użyciem wypełniaczy tkankowych na bazie kwasu hialuronowego, toksyny botulinowej, preparatów uzyskanych z krwi pacjenta(komórki macierzyste, fibryna strukturalna i osocze bogatopłytkowe), a także aktywatorów tkankowych i mezoterapii igłowej. Od 2020 prowadzę szkolenia z zastosowania terapii autologicznych z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej I-PRF oraz S-PRF w medycynie estetycznej. W ramach rezydentury największe zainteresowanie to anestezjologia regionalna i wszelkie procedury z użyciem USG.