Blizny to trwały ślad powstały na skórze po urazie, stanie zapalnym lub w przebiegu niektórych chorób skóry(np. po zmianach trądzikowych). Pacjenci z bliznami najczęściej zgłaszają się z powodów estetycznych.

Działanie terapeutyczne ogranicza się do korekcji wyglądu blizny i zależy od jej lokalizacji, wielkości, czasu, jaki minął od powstania blizny, oraz jej typu morfologicznego, a także od doświadczenia lekarza podejmującego się leczenia. Istnieje bardzo wiele metod znajdujących zastosowanie w terapii blizn, ale żadna z nich nie jest skuteczna u wszystkich pacjentów. Dlatego najczęściej wskazane jest ich kojarzenie.

Dlatego proponujemy terapie łączone, z wykorzystaniem urządzenia Dermapen 4® w skojarzeniu z peelingami chemicznymi Dp Dermaceuticals  UBER PEEL i  dedykowanymi do danej przypadłości dermokosmetykami Dp Dermaceuticals. Przeprowadzony zabieg mikronakłuwania jest tak samo ważny jak odpowiednia pielęgnacja w trakcie i po cyklu zabiegów. W zależności od problemu z jakim zgłasza się pacjent, proponuje się wykonanie serii 3-4-6 zabiegów.

Kolejną propozycją leczenia blizn, są iniekcje preparatów uzyskanych z krwi pacjenta. Zaliczamy osocze bogato-płytkowe, fibrynę iniekcyjną i strukturalną. Dzięki zawartych w nich aktywatorach tkankowych  mobilizujemy organizm do naturalnej regeneracji i odbudowy. Krew pacjenta jest pobierana tuż przed zabiegiem, następnie umieszczana w wirówce celem separacji składników krwi. Następnie niezwłocznie podawana w leczone miejsce.

W przypadku głębokich zmian, obecności blizn typu rolling(skóra przypomina doliny i wzniesienia) można zastosować wypełniacze tkankowe. Do podawania podskórnego stosujemy igły lub kaniule(tępo zakończone igły, które przemieszczają się w tkankach redukując traumatyzację).

Nie ma idealnego zabiegu. Dlatego łączymy różne techniki

Dermapen 4® jest urządzeniem do nakłuwania i metodą w poprawie stanu skóry,  pozwala wprowadzić substancje odżywcze do głębszych warstw skóry.

Powstałe mikrourazy stymulują procesy regeneracyjne skóry. Stymulacja fibroblastów pobudza do produkcji kolegenu i elastyny- dzięki temu skóra jest lepiej ukrwiona i wzmocniona, zauważalna jest znacząca poprawa gęstości, jędrności i elastyczności skóry.

EFEKT ZABIEGU:

 • Odmłodzenie
 • Poprawa ogólna stanu skóry
 • Zwężenie porów
 • Poprawa napięcia skóry
 • Wygładzenie blizn
 • Redukcja zmarszczek
 • Redukcja rozstępów
 • Niwelowanie przebarwień- szczególnie w terapii łączonej z peelingiem chemicznym

Po wykonanym zabiegu skóra jest żywo czerwona- od tego momentu zaczyna się intensywna regeneracja skóry. Po jednym dniu podrażnienie jest dyskretnie widoczne. Po kilku dniach obserwuje się delikatne złuszczanie skóry. W trakcie terapii warto wspomagać odpowiednimi dermokosmetykami i filtrami. Należy pamiętać aby zachować odpowiednią higienę twarzy szczególnie w pierwszym dniu po zabiegu.

Kolejna metoda i modyfikacja powyższego zabiegu - osocze i fibryna!

Pobudzenie procesu namnażania się i odkładania w stelażu fibrynowym grup komórkowych, niezbędnych do tworzenia nowej tkanki: fibroblastów, komórek naskórka i naczyń krwionośnych. Rozpoczyna się synteza kolagenu i białek struktutalnych.

 1. Pobranie krwi
 2. Odwirowanie i pobranie materiału, czyli fibryny strukturalnej, iniekcyjnej bądź osocza.
 3. Ostrzyknięcie wybranego obszaru, budowa stelażu fibrynowego z dodatkowym podcięciem zrostów.

W przypadku głębokich blizn - wypełniacze

To innowacyjne rozwiązanie, które pomaga w kontrolowaniu rozległych ubytków tkanki skórnej i podskórnej. Dzięki mniejszej lepkości i ekstremalnej plastyczności jest to skuteczna formuła we wszystkich tych przypadkach, gdzie chcemy uzyskać dużą jednolitość i spójność uzyskanej objętości, której efektem będzie zdecydowana poprawa jędrności, napięcia i elastyczności skóry typowych dla młodego wyglądu.

Zabiegi wykonujemy z użyciem wypełniaczy  REGENYAL. To linia wypełniaczy skórnych do wstrzykiwania, na bazie kwasu hialuronowego, stosowana w celu wygładzania zmarszczek, linii, dodawania objętości ustom i zarysowania konturów twarzy.

ZAPRASZAMY NA KONSULTACJĘ!

DORADZIMY ZABIEG, KTÓRY SPROSTA TWOIM OCZEKIWANIOM

Akceptujemy transakcje bezgotówkowe