UMÓW SIĘ NA ZABIEG: +48 609 884 764

Chcesz pozbyć się widocznych na Twojej cerze pajączków lub drobnych zmian pigmentacyjnych? Poddaj się laserowemu zabiegowi w naszym gabinecie. Zamykanie naczynek w Poznaniu to bezpieczny, a zarazem skuteczny sposób na poprawę wyglądu skóry. Zastosowanie innowacyjnego urządzenia, emitującego promieniowanie żółte stanowi gwarancję satysfakcjonującego i błyskawicznego efektu. Nie wiąże się także z istotnymi dolegliwościami bólowymi.

Laserowe zamykanie naczynek w Poznaniu - precyzja i bezpieczeństwo

Teleangiektazje to powszechny problem estetyczny, który dotyczy zwłaszcza kobiet. Znajdujące się bezpośrednio pod skórą, poszerzone naczynka  widoczne są na twarzy, tułowiu, a także nogach. Aby je wyeliminować, warto zdecydować się na bezpieczny zabieg z użyciem precyzyjnego lasera. To sposób nie tylko na pajączki, ale też na:

 • płaskie zmiany naczyniowe typu rozlane plamy wina
 • niewielkie naczyniaki krwionośne
 • drobne zmiany pigmentacyjne
 • rumień
 • trądzik różowaty.

Laserowe zamykanie naczyń przynosi efekt w postaci zmniejszenia ich widoczności. Powierzchowne, drobne naczynka, które wyraźnie kontrastują z resztą skóry stają się niezauważalne. Na rezultat zabiegu nie trzeba długo czekać. Pojawia się natychmiast po zastosowaniu urządzenia. W gabinecie dr Kopaczyński zajmujemy się poszerzonymi naczynkami, zlokalizowanymi wyłącznie na twarzy. W naszej ofercie nie jest obecnie dostępne zamykanie zmian naczyniowych na nogach lub w innych okolicach ciała.

Laserowe zamykanie naczyń na twarzy w Poznaniu
laser na naczynka poznań Poznań laserowe zamykanie naczynek pajączków laser na żyłki

Laserowe usuwanie pajączków - wskazania

Posiadasz cerę naczynkową z widocznymi pajączkami? Skonsultuj się z naszym specjalistą, by umówić się na laserowy zabieg zamykania naczynek. Innowacyjne urządzenie wykorzystywane jest m.in. w przypadku naczynek widocznych w obrębie twarzy oraz tułowia. Jeśli problem dotyczy kończyn dolnych, konieczne jest zastosowanie innego urządzenia. Kiedy warto przeprowadzić laserowe zamykanie naczynek? Poza wymienionymi wyżej, wskazania do zabiegu to także: 

 • brodawki
 • plamy soczewicowate
 • przerost gruczołów łojowych
 • niewielkie hemangiomy
 • naczyniaki w okolicy linii ust
 • rozszerzone naczynka
 • naczyniaki rubinowe
 • poikilodermia
odmładzanie skóry

Zastosowanie innowacyjnego lasera znacząco poprawia wygląd skóry, redukuje rumień i ma istotne znaczenie w leczeniu trądziku różowatego. Promieniowanie żółte o długości fali 577 nm absorbowane jest przez melaninę i hemoglobinę, a następnie przekształcane na energię cieplną. Urządzenie działa niezwykle precyzyjnie i selektywnie. Oznacza to, że laser nie powoduje uszkodzeń w obrębie zdrowych tkanek. Wiązka światła emitowana jest wyłącznie w to miejsce, w którym występuje problem naczyniowy.

Laserowe usuwanie naczynek - przeciwwskazania

Jeśli problem rozszerzonych naczynek dotyczy także Ciebie, zapraszamy na konsultację do gabinetu dr Kopaczyński. W trakcie konsultacji specjalista oceni istnienie wskazań do zabiegu z wykorzystaniem lasera i upewni się, czy nie występują przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Są to:

laserowe zamykanie naczynek poznań
 • niewyrównana cukrzyca
 • ciąża
 • okres laktacji
 • obecność tatuaży
 • epilepsja (napady padaczkowe)
 • przyjmowanie doustnych retinoidów
 • stosowanie retinoidów miejscowych – maści, kremów
 • aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe
 • obecność implantów lub botox w planowanym miejscu zabiegu
 • wcześniejsze iniekcje lub kwas hialuronowy w miejscu wykonywania zabiegu

W przypadku retinoidów doustnych, usuwanie pajączków z wykorzystaniem lasera możliwe jest po upływie 6 miesięcy od zakończenia kuracji. Z kolei przy stosowaniu retinoidów miejscowo, wystarczy miesiąc od ostatniej aplikacji.

Usuwanie naczynek w Poznaniu - zalecenia po zabiegu

Aby uzyskać optymalny efekt, w niektórych przypadkach zabieg należy powtórzyć. Ilość zalecanych sesji uzależniona jest od charakteru zmian. Redukcja rumienia oraz przebarwień wymaga z reguły 3-5 spotkań z użyciem lasera. Jeśli jednak są to drobne zmiany naczyniowe, dla satysfakcjonującego rezultatu często wystarczą 1-2 zabiegi.

Laserowe zamykanie naczynek może wywołać łagodne zaczerwienienie skóry oraz jej łuszczenie się. Objawy te znikają jednak już po ok. 2 dniach od zabiegu. Po jego przeprowadzeniu należy przestrzegać zaleceń specjalisty. Dotyczą one konieczności rezygnacji z basenu oraz sauny. Na poddaną działaniu lasera skórę nie powinno się stosować preparatów zawierających alkohol. Dodatkowo, przez okres 2 tygodni nie należy złuszczać naskórka ani robić peelingów. Z opalania oraz stosowania samoopalaczy warto zrezygnować na 3 tygodnie. Pamiętaj, że przestrzeganie zaleceń specjalisty sprzyja uzyskaniu satysfakcjonujących efektów i eliminuje ryzyko powikłań.

Laserowe zamykanie naczynek - cena

Ile kosztuje zabieg laserowego zamykania naczynek w gabinecie dr Kopaczyński? Wiele zależy od ilości pajączków oraz poddawanego terapii obszaru ciała. Zapoznaj się cennikiem, dostępnym na naszej stronie internetowej. Umów się na konsultację, by dowiedzieć się więcej. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje zamykanie naczynek laserem?

Cena laserowego zamykania naczyń uzależniona jest od ilości zmian naczyniowych oraz od poddawanej zabiegowi okolicy. W przypadku pojedynczego naczynka koszt wynosi ok. 200 PLN. Zamykanie naczyń w okolicy nosa czy czoła stanowi wydatek rzędu 300 PLN, a w przypadku policzków, dekoltu, szyi lub całej twarzy 500-700 PLN.

Kiedy najlepiej poddać się zabiegowi zamykania naczynek na twarzy?

Najlepszą porą na zamykanie naczynek jest sezon jesienno-zimowy. Choć nie ma przeciwwskazań do przeprowadzania zabiegów laserowych latem, dbanie o podrażnioną skórę, zapewnienie jej odpowiednich warunków do rekonwalescencji i ochrona przed słońcem w chłodnych porach roku są nieco prostsze. Dodatkowo, charakterystyczna dla lata wysoka temperatura prowadzi do rozszerzenia naczyń, a to może negatywnie wpłynąć na efekty zabiegu.

Czy można zamykać naczynka latem?

Oczywiście, że tak. Zabiegi laserowego zamykania naczyń przeprowadzane są w gabinecie dr Kopaczyński przez cały rok. Latem jednak należy w sposób szczególny zadbać o fotoprotekcję skóry. Kremy z filtrem UV o wysokim wskaźniku SPF to konieczność. Warto także zakrywać poddane zabiegowi miejsce przed wyjściem na słońce. Pod wpływem jego działania może bowiem dochodzić do tworzenia się przebarwień na podrażnionej skórze.

Kiedy widać efekty po laserowym zamykaniu naczynek?

Efekty w postaci zmniejszenia widoczności zmian naczyniowych pojawiają się bezpośrednio po pierwszym zabiegu. Aby jednak uzyskać optymalny rezultat, sesję należy powtórzyć. Ilość spotkań uzależniona jest od wielkości i ilości zmian. W przypadku drobnych, pojedynczych naczynek zalecane są 1-2 zabiegów. Redukcja rumienia lub innych zmian o rozległym charakterze wymaga z reguły 3-5 spotkań.

Czego nie wolno robić po zamykaniu naczynek?

Aby uniknąć powikłań i uzyskać satysfakcjonujący efekt, przestrzegaj zaleceń pozabiegowych. Zrezygnuj z basenu, sauny i intensywnych treningów, które mogą prowadzić do poszerzenia naczyń krwionośnych. Postaw na łagodną pielęgnację, bez zawierających alkohol preparatów. Złuszczanie naskórka i peelingi nie są wskazane przez okres 2 tygodni, a ekspozycja na słońce – przez 3 tygodnie.