Zaplanuj swoją laseroterapię. Umów się na konsultację!
mezoterapia poznań stymulacja nawilżanie skóry
0

Co kryje się pod tym pojęciem?

Nazwa ta powstała z języka greckiego “Mesos” środkowy, pośredni i “therapeia” terapia i oznacza metodę podawania substancji leczniczej, odżywczej do skóry właściwej.

Jakimi metodami możemy podawać?

 • Mezoterapia igłowa – jak sama nazwa wskazuje, mezokoktajl podajemy bardzo płytko, własciwie na granicę skórno naskórkową, cienką igłą z odpowiednim ścięciem końcówki( są to specjalne igły, odpowiednio zaprojektowane, przystosowane to mnogich ukłuć, zauważalnie droższe od igieł iniekcyjnych – warto zwrócić uwagę!).  
  • Preparat możemy podawać metodą mnogich depozytów “na grudkę”
  • Metodą nappage płytkie ukłucia bez pojawiania się depozytów
  • Inne metody propagowane przez danego dostawcę preparatów
 • Mezoterapia mikroigłowa – tutaj istotą jest liczne mikronakłucia markowym urządzeniem Dermapen 3.0™ i Dermapen 4.0™ (lista autoryzowanych gabinetów revisage). Pozostałe “dermapeny” deponują mniej nakłuć i ich efekt to uzupełnienie terapii, a nie odrębny zabieg.
 • Mezoterapia bezigłowa – metody wykorzystujące prąd elektryczny (elektroporacja) lub ultradźwięki, które zwiększają przepuszczalność błony komórkowej (otwieranie kanałów hydrofilowych) co umożliwia wnikanie substancji odżywczych.

Jakich efektów możemy się spodziewać po mezoterapii?

 1. Globalnego efektu odmłodzenia. Przemyślana i zindywidualizowana seria(3-5 zabiegów w odstępach 15 dni) gdzie aplikowany mezokoktajl składa się z substancji, której Twoja skóra najbardziej potrzebuje. W terapii spersonalizowanej proponujemy oprócz klasycznej mezoterapii igłowej również zabiegi z peelingami chemicznymi, z wypełniaczami usieciowanymi (zabieg “mesoboost”) i aplikatorami Aquagold® (mezoterapia bez siniaków z igłami z 24 karatowego złota).
 2. Efekt głębokiego nawilżenia, wyrównania pH, nawodnienia w efekcie przywracamy blask i niwelujemy drobne zmarszczki.
 3. Działanie odżywcze – szczególnie przydatne w leczeniu wypadania włosów, wprowadzamy biotynę, polinukleotydy, aminokwasy i inne niezbędne substancje do prawidłowego wzrostu owłosienia.
 4. Przeciwdziałaniu cellulitu, działanie ujędrniające na ciało. Tutaj pomocne będą preparaty zawierające krzemionkę organiczną, l-karnitynę, wyciąg z noszczyka i karczocha, Dimetyloaminoetanol (DMAE). Preparatem przystosowanym do leczenia obrzękowej postaci Cellulitu jest preparat ALIDYA.
 5. Leczenie uzupełniające laseroterapię, procedury chirurgiczne.
 6. Niwelowanie, spłycanie blizn, ubytków skórnych – najczęściej stosujemy zabieg Dermapen 4.0™

Od czego zależy efekt zabiegu?

Przede Wszystkim od właściwej kwalifikacji do zabiegu. W pierwszej kolejności wykluczyć choroby mogące powodować niekorzystny wygląd, obrzęki pod oczami, wypadanie włosów, niezamierzona utrata ciała, bladość i inne alarmujące objawy. 

Dostosowanie terapii do problemu, z jakim zgłasza się pacjent. 

Zaplanowanie terapii, odpowiedniej liczby zabiegów i odpowiednich odstępach między poszczególnymi sesjami. Nieprzemyślane i pochopne wykonywanie zabiegi, bez wystarczającego czasu rekonwalescencji może wywołać efekt odwrotny i tzw. efekt przestymulowanej skóry!

Stosowanie preparatów posiadających certyfikację do podawania śródskórnego i podskórnego w postaci iniekcji. W przypadku terapii spersonalizowanej, gdzie planujemy wykorzystać kombinację preparatów, gwarancję komplementarności i bezpiecznego łączenia wybranych substancji.

Praca na różnych głębokościach skóry – podawanie mezokoktajlu sródskórnie i odbudowa tkanki podskórnej stosując kwasy hialuronowe sieciowanie w połączeniu z biologicznymi substancjami aktywnymi min. zabieg “mesoboost”

Terapie łączone z wykorzystaniem peelingów chemicznych, masek okołozabiegowych, mikronakłuwania (mezoterapia mikroigłowa) i odpowiedniej pielęgnacji domowej ze stosowaniem filtrów typu SPF 50 i 130 (również dostępne) Jak dbać o naszą skórę latem?

Pamiętanie o zdrowym stylu życia, nawadnianiu i odpowiednim żywieniu, rozważenia suplementacji kolagenu i aminokwasów.

Obawiam się siniaków (właśc. krwiaków) dyskomfortu podczas zabiegu i boję się igieł. Czy ten zabieg jest dla mnie?

Przed zabiegiem stosujemy znieczulenie kremami znieczulającymi (lidokainę i prylokainę) lub znieczulenia przewodowe. Stosujemy igły dedykowane do mezoterapii, które budową i zastosowanymi materiałami odbiegają od tradycyjnych igieł iniekcyjnych.

Ciekawą propozycją jest zabieg z wykorzystaniem specjalnego aplikatora z głowicą posiadająca 20 bardzo cienkich igieł (grubości ludzkiego włosa) z 24 karatowego złota. Tutaj również stosujemy zestaw wybranych substancji odżywczej dodatkowo wzbogacając toksyną botulinową – mezobotoks.

Umów się na konsultację i wspólnie omówimy plan leczenia!

Jakub Kopaczyński

Jakub Kopaczyński

W 2016 ukończyłem Uniwersytet Medyczny na kierunku Lekarski i rozpocząłem specjalizację z anestezjologii i intensywnej terapii w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim w Poznaniu. Rok później zacząłem swoją przygodę z medycyną estetyczną. Od tego czasu intensywnie(specjalizacja zobowiązuje) rozwijam swoje umiejętności i rozszerzam zakres zabiegów w rodzinnym Gabinecie DR Kopaczyński w Poznaniu. Specjalizuję się w zabiegach z użyciem wypełniaczy tkankowych na bazie kwasu hialuronowego, toksyny botulinowej, preparatów uzyskanych z krwi pacjenta(komórki macierzyste, fibryna strukturalna i osocze bogatopłytkowe), a także aktywatorów tkankowych i mezoterapii igłowej. Od 2020 prowadzę szkolenia z zastosowania terapii autologicznych z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej I-PRF oraz S-PRF w medycynie estetycznej. W ramach rezydentury największe zainteresowanie to anestezjologia regionalna i wszelkie procedury z użyciem USG.