Zaplanuj swoją laseroterapię. Umów się na konsultację!
mezoterapia poznań stymulacja nawilżanie skóry
0

Co kryje się pod tym pojęciem?

Nazwa ta powstała z języka greckiego “Mesos” środkowy, pośredni i “therapeia” terapia i oznacza metodę podawania substancji leczniczej, odżywczej do skóry właściwej.

Jakimi metodami możemy podawać?

 • Mezoterapia igłowa – jak sama nazwa wskazuje, mezokoktajl podajemy bardzo płytko, własciwie na granicę skórno naskórkową, cienką igłą z odpowiednim ścięciem końcówki( są to specjalne igły, odpowiednio zaprojektowane, przystosowane to mnogich ukłuć, zauważalnie droższe od igieł iniekcyjnych – warto zwrócić uwagę!).  
  • Preparat możemy podawać metodą mnogich depozytów “na grudkę”
  • Metodą nappage płytkie ukłucia bez pojawiania się depozytów
  • Inne metody propagowane przez danego dostawcę preparatów
 • Mezoterapia mikroigłowa – tutaj istotą jest liczne mikronakłucia markowym urządzeniem Dermapen 3.0™ i Dermapen 4.0™ (lista autoryzowanych gabinetów revisage). Pozostałe “dermapeny” deponują mniej nakłuć i ich efekt to uzupełnienie terapii, a nie odrębny zabieg.
 • Mezoterapia bezigłowa – metody wykorzystujące prąd elektryczny(elektroporacja) lub ultradźwięki, które zwiększają przepuszczalność błony komórkowej (otwieranie kanałów hydrofilowych) co umożliwia wnikanie substancji odżywczych.
Mezoterapia - sprawdzona i niedoceniana metoda przeciwstarzeniowa

Jakich efektów możemy się spodziewać po mezoterapii?

 1. Globalnego efektu odmłodzenia. Przemyślana i zindywidualizowana seria(3-5 zabiegów w odstępach 15 dni) gdzie aplikowany mezokoktajl składa się z substancji, której Twoja skóra najbardziej potrzebuje. W terapii spersonalizowanej proponujemy oprócz klasycznej mezoterapii igłowej również zabiegi z peelingami chemicznymi, z wypełniaczami usieciowanymi (zabieg “mesoboost”) i aplikatorami Aquagold® (mezoterapia bez siniaków z igłami z 24 karatowego złota).
 2. Efekt głębokiego nawilżenia, wyrównania pH, nawodnienia w efekcie przywracamy blask i niwelujemy drobne zmarszczki.
 3. Działanie odżywcze – szczególnie przydatne w leczeniu wypadania włosów, wprowadzamy biotynę, polinukleotydy, aminokwasy i inne niezbędne substancje do prawidłowego wzrostu owłosienia.
 4. Przeciwdziałaniu cellulitu, działanie ujędrniające na ciało. Tutaj pomocne będą preparaty zawierające krzemionkę organiczną, l-karnitynę, wyciąg z noszczyka i karczocha, Dimetyloaminoetanol (DMAE). Preparatem przystosowanym do leczenia obrzękowej postaci Cellulitu jest preparat ALIDYA.
 5. Leczenie uzupełniające laseroterapię, procedury chirurgiczne.
 6. Niwelowanie, spłycanie blizn, ubytków skórnych – najczęściej stosujemy zabieg Dermapen 4.0™

Od czego zależy efekt zabiegu?

Przede Wszystkim od właściwej kwalifikacji do zabiegu. W pierwszej kolejności wykluczyć choroby mogące powodować niekorzystny wygląd, obrzęki pod oczami, wypadanie włosów, niezamierzona utrata ciała, bladość i inne alarmujące objawy. 

Dostosowanie terapii do problemu z jakim zgłasza się pacjent. 

Zaplanowanie terapii, odpowiedniej liczby zabiegów i odpowiednich odstępach między poszczególnymi sesjami. Nieprzemyślane i pochopne wykonywanie zabiegi, bez wystarczającego czasu rekonwalescencji może wywołać efekt odwrotny i tzw. efekt przestymulowanej skóry!

Stosowanie preparatów posiadających certyfikację do podawania śródskórnego i podskórnego w postaci iniekcji. W przypadku terapii spersonalizowanej, gdzie planujemy wykorzystać kombinację preparatów, gwarancję komplementarności i bezpiecznego łączenia wybranych substancji.

Praca na różnych głębokościach skóry – podawanie mezokoktajlu sródskórnie i odbudowa tkanki podskórnej stosując kwasy hialuronowe sieciowanie w połączeniu z biologicznymi substancjami aktywnymi min. zabieg “mesoboost”

Terapie łączone z wykorzystaniem peelingów chemicznych, masek okołozabiegowych, mikronakłuwania (mezoterapia mikroigłowa) i odpowiedniej pielęgnacji domowej ze stosowaniem filtrów typu SPF 50 i 130 (również dostępne) Jak dbać o naszą skórę latem?

Pamiętanie o zdrowym stylu życia, nawadnianiu i odpowiednim żywieniu, rozważenia suplementacji kolagenu i aminokwasów.

Obawiam się siniaków (właśc. krwiaków) dyskomfortu podczas zabiegu i boję się igieł. Czy ten zabieg jest dla mnie?

Przed zabiegiem stosujemy znieczulenie kremami znieczulającymi (lidokainę i prylokainę) lub znieczulenia przewodowe. Stosujemy igły dedykowane do mezoterapii, które budową i zastosowanymi materiałami odbiegają od tradycyjnych igieł iniekcyjnych.

Ciekawą propozycją jest zabieg z wykorzystaniem specjalnego aplikatora z głowicą posiadająca 20 bardzo cienkich igieł (grubości ludzkiego włosa) z 24 karatowego złota. Tutaj również stosujemy zestaw wybranych substancji odżywczej dodatkowo wzbogacając toksyną botulinową – mezobotoks.

Umów się na konsultację i wspólnie omówimy plan leczenia!

Jakub Kopaczyński

Jakub Kopaczyński

W 2016 ukończyłem Uniwersytet Medyczny na kierunku Lekarski i rozpocząłem specjalizację z anestezjologii i intensywnej terapii w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim w Poznaniu. Rok później zacząłem swoją przygodę z medycyną estetyczną. Od tego czasu intensywnie(specjalizacja zobowiązuje) rozwijam swoje umiejętności i rozszerzam zakres zabiegów w rodzinnym Gabinecie DR Kopaczyński w Poznaniu. Specjalizuję się w zabiegach z użyciem wypełniaczy tkankowych na bazie kwasu hialuronowego, toksyny botulinowej, preparatów uzyskanych z krwi pacjenta(komórki macierzyste, fibryna strukturalna i osocze bogatopłytkowe), a także aktywatorów tkankowych i mezoterapii igłowej. Od 2020 prowadzę szkolenia z zastosowania terapii autologicznych z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej I-PRF oraz S-PRF w medycynie estetycznej. W ramach rezydentury największe zainteresowanie to anestezjologia regionalna i wszelkie procedury z użyciem USG.