UMÓW SIĘ NA ZABIEG: +48 609 884 764
jak pozbyć się cellulitu z ud
0

Czy na Twoich udach, pośladkach, brzuchu lub biodrach widoczne są zgrubienia lub wgłębienia? Cellulit stanowi powszechny problem i zmorę wielu osób, które marzą o gładkiej skórze. Jak się pozbyć cellulitu? Czy istnieją na to skuteczne sposoby? Najlepsze efekty przynosi regularna aktywność fizyczna w połączeniu ze zdrową dietą oraz przy wsparciu nowoczesnej technologii.

Jak się pozbyć cellulitu?

Nadmiar i nieprawidłowe rozmieszczenie podskórnej tkanki tłuszczowej w problematycznych regionach ciała spędza sen z powiek wielu osobom. Widoczny cellulit obniża ich pewność siebie oraz samopoczucie. Na szczęście, metod jego redukcji jest wiele. Warto jednak zaznaczyć, że efekty walki z nim zależą w dużej mierze od indywidualnych czynników. To, co jest skuteczne w jednym przypadku może nie przynosić oczekiwanych rezultatów w innym.

Jak szybko pozbyć się cellulitu? Znalezienie odpowiedzi na to pytanie nie zawsze jest łatwe. Zacznijmy jednak od tego, jak powstaje „pomarańczowa skórka”. Wszystko zaczyna się wówczas, gdy w przepływie krwi i limfy pojawiają się zaburzenia. Prowadzi to do gromadzenia się ubocznych produktów przemiany materii, wpływających na metabolizm w tkankach i odpowiadających za rozrost tkanki tłuszczowej.

Cellulit tłuszczowy – jak się pozbyć?

Ze względu na fakt, że walka z cellulitem jest niezwykle trudna, warto podejść do niej kompleksowo. Zmiana nawyków żywieniowych i systematyczna aktywność fizyczna stanowią skuteczne sposoby na zapobieganie nadmiernemu odkładaniu się tkanki tłuszczowej w problematycznych miejscach. Nie przynoszą jednak znaczących efektów w walce z widocznym już cellulitem.

Aby się go pozbyć, warto odwiedzić gabinet medycyny estetycznej i poddać się specjalnym, nieinwazyjnym zabiegom, polegającym na rozbijaniu tkanki tłuszczowej i pobudzaniu mikrokrążenia w obrębie ud, pośladków czy brzucha.

Jak pozbyć się cellulitu z ud?

Cellulit na udach sprawia, że wiele osób rezygnuje z szortów i niechętnie odsłania ciało latem. Tymczasem zabiegi antycellulitowe mogą znacząco poprawić wygląd skóry i wygładzić ją. Jak pozbyć się cellulitu z nóg? Jedną z popularnych metod są zabiegi z zastosowaniem fali uderzeniowej. Na czym polegają? Specjalista przykłada do ud głowicę pneumatycznego urządzenia, które wytwarza fale akustyczne, wprowadzając je tym samym w drgania mechaniczne. Rezultat to poprawa jędrności i sprężystości skóry, a także redukcja cellulitu.

Fala uderzeniowa to nieinwazyjny zabieg, który nie wiąże się z dolegliwościami bólowymi. Długość jego trwania to 20-60 min. Aby jednak uzyskać optymalny efekt, należy powtórzyć go 3-12 razy w kilkudniowych odstępach. Możesz wspomóc metabolizm tłuszczów, spożywając przed wizytą w gabinecie medycyny estetycznej duże ilości wody. Zabieg sprzyja usprawnieniu krążenia krwi i limfy. Znacząco poprawia wygląd skóry i uelastycznia ją.

Jak pozbyć się cellulitu z brzucha?

Nadmiar tkanki tłuszczowej w tej okolicy, duże wahania masy ciała, nieodpowiednia dieta i zaburzenia hormonalne to najczęstsze przyczyny powstawania cellulitu na brzuchu. Jak sobie z nim poradzić? To wymaga wytrwałości, cierpliwości i zaangażowania. Codzienną pielęgnację skóry warto wspomóc profesjonalnymi zabiegami, takimi jak lipoliza iniekcyjna. To nic innego, jak rozpuszczanie tkanki tłuszczowej poprzez iniekcję preparatu, zapoczątkowującego proces adipocytozy.

Lipoliza iniekcyjna pomaga uzyskać wyszczuplający efekt i zredukować cellulit. Jak się pozbyć „pomarańczowej skórki” tym sposobem? W trakcie zabiegu lekarz wstrzykuje preparat, który alkalizuje macierz pozakomórkową, sprzyja odbudowie jej protein oraz usuwaniu wolnych rodników. Powoduje to powstanie kontrolowanego stanu zapalnego i prowadzi do rozpadu komórek tłuszczowych. Lipoliza iniekcyjna umożliwia zmniejszenie obwodu brzucha o 2-4 cm. Zabieg wykonywany jest także w innych okolicach ciała, np. na udach, pośladkach, kolanach, plecach czy karku.

Jak pozbyć się cellulitu z pośladków?

Chcesz zlikwidować cellulit na pośladkach i cieszyć się gładką skórą? Mogą Ci w tym pomóc zabiegi mezoterapii igłowej z zastosowaniem dedykowanego preparatu do jego redukcji. W efekcie nakłuwania skóry i wprowadzenia pod jej powierzchnię aktywnie działających składników, dochodzi do stymulacji jej procesów regeneracyjnych, produkcji kolagenu i elastyny, co z kolei prowadzi do zwiększenia jej gęstości i jędrności. Mezoterapia igłowa ze specjalnym preparatem sprzyja pobudzeniu krążenia i metabolizmu tłuszczów, a w rezultacie redukcji tkanki tłuszczowej i wygładzeniu skóry.

Wiesz już, jak się pozbyć cellulitu. Pamiętaj jednak, że uzyskane efekty nie mają trwałego charakteru. Bez zmian w diecie, regularnej aktywności fizycznej oraz odpowiedniej pielęgnacji, wgłębienia, zgrubienia i grudki znów mogą stać się Twoim problemem. Jak wybrać najlepszą metodę redukcji cellulitu? Zapewnij sobie wsparcie doświadczonego specjalisty, który oceni stopień zaawansowania zmian, ich położenie oraz stan Twojej skóry.

Jakub Kopaczyński

Jakub Kopaczyński

W 2016 ukończyłem Uniwersytet Medyczny na kierunku Lekarski i rozpocząłem specjalizację z anestezjologii i intensywnej terapii w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim w Poznaniu. Rok później zacząłem swoją przygodę z medycyną estetyczną. Od tego czasu intensywnie(specjalizacja zobowiązuje) rozwijam swoje umiejętności i rozszerzam zakres zabiegów w rodzinnym Gabinecie DR Kopaczyński w Poznaniu. Specjalizuję się w zabiegach z użyciem wypełniaczy tkankowych na bazie kwasu hialuronowego, toksyny botulinowej, preparatów uzyskanych z krwi pacjenta(komórki macierzyste, fibryna strukturalna i osocze bogatopłytkowe), a także aktywatorów tkankowych i mezoterapii igłowej. Od 2020 prowadzę szkolenia z zastosowania terapii autologicznych z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej I-PRF oraz S-PRF w medycynie estetycznej. W ramach rezydentury największe zainteresowanie to anestezjologia regionalna i wszelkie procedury z użyciem USG.