Problem nadpotliwości dotyczy aż 2-3% osób na całym świecie, obniżając ich jakość życia, negatywnie wpływając na samopoczucie oraz odbierając pewność siebie. Rozwiązaniem jest wizyta w gabinecie medycyny estetycznej. Aby ograniczyć ilość potu wydzielanego w obrębie dłoni, stóp, pach i czoła wykorzystuje się toksynę botulinową. W ostrzykiwanej botoksem okolicy dochodzi do blokowania zakończeń nerwowych, zaopatrujących gruczoły potowe, co przynosi rezultat w postaci ograniczenia wydzielania potu.
Leczenie nadpotliwości w Poznaniu - zabiegi o wysokiej skuteczności
Jeśli ten problem dotyczy także Ciebie, nie zwlekaj z konsultacją w gabinecie kosmetologii i medycyny estetycznej dr Kopaczyński. Uzyskasz tam fachową pomoc w zwalczaniu nadpotliwości. Specjalista udzieli Ci wszelkich informacji, dotyczących wskazań do zabiegu z wykorzystaniem botoksu, jego przebiegu i spodziewanych efektów. Leczenie nadpotliwości to sposób na znaczącą poprawę jakości życia. Sam zabieg trwa tylko 15-30 minut, a rezultat w postaci zmniejszenia ilości wydzielanego potu zauważalny jest już po upływie ok. 7 dni.
Toksynę botulinową można stosować na wybrany obszar, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. W efekcie nadmierna aktywność gruczołów potowych zostaje ograniczona. Dla uzyskania najlepszych rezultatów, zabieg należy cyklicznie powtarzać.
Nadpotliwość - leczenie botoksem
Zabieg ostrzykiwania botoksem dotkniętego nadpotliwością obszaru przeprowadzany jest przez doświadczonego specjalistę, po uprzednim zebraniu wywiadu od pacjenta i ocenie jego stanu. Zanim lekarz wprowadzi botoks pod skórę, przeprowadza test Minora. Jego celem jest dokładne wyznaczenie pola nadmiernej potliwości. Test polega na posmarowaniu skóry jodyną oraz posypaniu jej skrobią ziemniaczaną. Wymagająca leczenia strefa szybko zabarwi się na czarno.
Leczenie nadmiernej potliwości przy wykorzystaniu botoksu nie wiąże się zwykle z dolegliwościami bólowymi. Aby jednak zapewnić pacjentom maksymalny komfort, stosuje się krem znieczulający lub lidokainę, w zależności od ostrzykiwanego obszaru. Specjalista drogą iniekcji wprowadza preparat w zaznaczone po przeprowadzeniu testu Minora miejsca. Nakłucia z reguły wykonywane są w 1-centymetrowych odstępach.
Nadmierna potliwość - leczenie w Poznaniu
Po ostrzyknięciu skóry botoksem rezultaty utrzymują się zwykle przez okres 3-8 miesięcy. Można spodziewać się zmniejszenia ilości wydzielanego potu nawet o 87%. Wiele jednak zależy od indywidualnych uwarunkowań, wieku pacjenta, jego stanu zdrowia i trybu życia. Ze względu na to, że zabiegi na nadpotliwość są mało inwazyjne, po ich przeprowadzeniu nie jest wymagany okres rekonwalescencji. Pacjent może niemal natychmiast wrócić do codziennych aktywności.
Zaleca się jednak, by bezpośrednio po zabiegu unikać intensywnej aktywności fizycznej, a przez okres 2 tygodni od ostrzyknięcia zrezygnować z sauny oraz solarium. Warto wiedzieć, że w poddanym zabiegowi miejscu może pojawić się obrzęk lub zasinienie. Te objawy jednak szybko ustępują i nie są niczym niepokojącym.
Leczenie nadpotliwości toksyną botulinową - opinie
Ze względu na swoją skuteczność, zabieg na potliwość z zastosowaniem botoksu cieszy się dużą popularnością wśród osób dotkniętych problemem nadmiernego pocenia się. Jakie są przeciwwskazania do jego przeprowadzenia?
- ciąża, karmienie piersią
- stany zapalne skóry
- nadwrażliwość na składniki preparatu
- zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego
- zaburzenia krzepnięcia krwi
- przyjmowanie antybiotyków z grupy aminoglikozydów
Warto wiedzieć, że botoks działa wyłącznie miejscowo, a efekty jego działania są odwracalne. Jest bezpieczny dla organizmu – wprowadzony pod skórę nie powoduje powikłań.
Leczenie nadpotliwości - cena
Koszt zabiegu na nadpotliwość z wykorzystaniem toksyny botulinowej uzależniony jest od poddawanego leczeniu obszaru. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszym cennikiem lub skontaktuj się z nami poprzez dostępny na stronie formularz. Zapraszamy również do konsultacji z doświadczonymi specjalistami gabinetu dr Kopaczyński.
Zmierz się z problemem, jakim bez wątpienia jest nadmierna potliwość. Zabiegi z zastosowaniem botoksu przyniosą Ci suchy komfort i sprawią, że zapomnisz o skrępowaniu. Zaufaj naszym specjalistom i skorzystaj z oferty renomowanego gabinetu. Gwarantujemy fachową opiekę i wsparcie na każdym etapie zabiegu. Leczenie nadpotliwości w Poznaniu pozwala pozbyć się problemu na długi czas. Gdy efekt zabiegu przestanie być zauważalny, wystarczy go powtórzyć, by ponownie zniwelować pocenie.
FAQ - Najczęściej zadawane pytania
Ile kosztuje zabieg na nadpotliwość?
Koszt zabiegu zależy od wielkości i rodzaju ostrzykiwanego obszaru (pachy, dłonie, stopy) i zastosowanej metody. W przypadku wykorzystania toksyny botulinowej zwykle waha się w granicach 1500-2000 PLN. Efekt suchego komfortu utrzymuje się przez okres 3-8 miesięcy. Po tym czasie warto powtórzyć zabieg.
Czy nadmierne pocenie można wyleczyć?
Tak, istnieją zabiegi, których efektem jest zmniejszenie ilości wydzielanego potu nawet o 87%! Polegają na wstrzyknięciu w problematycznym obszarze toksyny botulinowej. Jej działanie polega na blokowaniu zakończeń nerwowych, które zaopatrują gruczoły potowe. Efekty zauważalne są już po 7 dniach. Inne metody walki z nadpotliwością to laseroterapia, antyperspiranty i blokery. Warto pamiętać, że problem nadmiernego pocenia stanowi często objaw innych chorób. Wówczas należy skupić się na ich właściwej diagnozie oraz leczeniu.
Czy nadpotliwość jest dziedziczna?
Zgodnie z dostępnymi badaniami, aż 30-50 % pacjentów dotkniętych problemem nadmiernego pocenia się posiada w swojej rodzinie osobę z podobnymi objawami. Oznacza to, że nadpotliwość jest przypadłością o charakterze dziedzicznym. Dotyczy ok. 3 % populacji, a jej początek zwykle ma miejsce w okresie dojrzewania.
Czy nadmierna potliwość to choroba?
Nadmierna potliwość, czyli hiperhydroza stanowi objaw m.in. cukrzycy czy nadczynności tarczycy. Może jednak także wynikać z uwarunkowań indywidualnych, ze zmian hormonalnych lub zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej. Przed podjęciem leczenia warto przeprowadzić badania, by poznać przyczyny uciążliwej przypadłości i wykluczyć obecność poważnych chorób.