Zaplanuj swoją laseroterapię. Umów się na konsultację!
gabinet medycyny estetycznej Poznań

Aby uzyskać efekt promiennej, sprężystej i odmłodzonej cery warto poddać się zabiegowi z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych. Są to preparaty biostymulujące, które działają na skórę regenerująco, pobudzając ją do produkcji kolagenu i elastyny. Zmniejszają także widoczność przebarwień i blizn. Podawane w formie iniekcji, skutecznie poprawiają kondycję skóry i odbudowują ją.

Stymulatory tkankowe w Poznaniu - dla wypoczętej i jędrnej skóry

Stymulatory tkankowe zapewniają odmładzający efekt bez zmiany rysów twarzy. Zadaniem podanego drogą iniekcji preparatu nie jest bowiem wypełnienie tkanek, lecz ich pobudzenie do wzrostu oraz odbudowa. Wskazania do zabiegu obejmują:

 • pozbawioną jędrności, „zmęczoną” skórę
 • skórę z widocznymi oznakami starzenia – zmarszczki i zwiotczenia
 • utratę gęstości skóry
 • zaburzony owal twarzy
 • obniżone napięcie skóry
 • suchą, poszarzałą i wymagającą nawilżenia cerę
 • przebarwienia
 • słabe, wypadające, wymagające odżywienia włosy
 • trudno gojące się rany

Stymulatory tkankowe są także skuteczne w spowalnianiu procesów starzenia się skóry i wzmacnianiu jej. Stosowane są wówczas profilaktycznie, odbudowując strukturę skóry i poprawiając jej gęstość. Zabieg ich aplikacji przeprowadzany jest w gabinecie dr Kopaczyński przed doświadczonego specjalistę.

Stymulatory tkankowe - zabieg w renomowanym gabinecie

Jeśli zależy Ci na poprawie stanu Twojej skóry, chcesz przywrócić jej świeżość i blask, umów się na konsultację w naszym gabinecie. Specjalista zbierze informacje, dotyczące stanu Twojego zdrowia, przyjmowanych przewlekle i doraźnie leków, a także przeprowadzi badanie lekarskie w celu wykluczenia jakichkolwiek przeciwwskazań do zabiegu. Na wizytę w gabinecie warto zabrać ze sobą posiadaną dokumentację medyczną, by ułatwić specjaliście zadanie.

Jak wygląda zabieg? Pierwszym krokiem jest podanie znieczulenia. Choć zabieg nie wiąże się ze znaczącymi dolegliwościami bólowymi, krem znieczulający może dodatkowo poprawić komfort Pacjenta, jeśli takie są jego preferencje. Następnie stymulatory tkankowe zostają podane drogą wstrzyknięcia, przy zastosowaniu igły lub kaniuli. Specjalista uwzględnia przy tym wiele czynników, m.in. asymetrię twarzy i oczekiwany efekt. Wybiera odpowiednią technikę i określa głębokość wstrzyknięcia preparatu. Gdy hydroksyapatyt wapnia zostanie podany, lekarz delikatnie masuje twarz, by zyskać pewność, że uległ on odpowiedniemu rozprowadzeniu. Ostatnim krokiem jest aplikacja kremu pozabiegowego, który nawilża skórę i przyspiesza jej regenerację.

Stymulatory tkankowe - opinie o zabiegu

Zabiegi z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych są obecnie niezwykle popularne wśród osób, którym zależy na odmładzającym i ujędrniającym efekcie. Są bowiem mało inwazyjne i niemal bezbolesne. Znieczulenie zazwyczaj okazuje się zbędne. Czas trwania zabiegu wynosi z reguły 20-30 min. Zastosowane stymulatory tkankowe (hydroksyapatyt wapnia) sprawiają, że skóra zaczyna naturalnie wytwarzać kolagen i elastynę. Mimo że preparat pozostanie w organizmie tylko przez kilka tygodni, jego pobudzający wpływ może utrzymywać się nawet przez 1,5 roku. Zabieg jest w pełni bezpieczny i nie wymaga wcześniejszego przeprowadzenia prób alergicznych.

Stymulatory tkankowe w Poznaniu - przeciwwskazania

 • przewlekłe schorzenia wątroby
 • ciąża i karmienie piersią
 • zakażenia o charakterze ostrym i przewlekłym
 • leczenie antykoagulantami – zaleca się zmianę na heparyny drobnocząsteczkowe
 • stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych
 • choroby krwi: zespoły dysfunkcji płytek, krytyczna małopłytkowość, niedobór fibrynogenu, niestabilność krążeniowa

Stymulatory tkankowe - cennik

Podawane drogą iniekcji stymulatory tkankowe to niezawodny, a przy tym bezpieczny sposób na poprawę kondycji i wyglądu skóry. Ile wynosi koszt zabiegu? Wiele zależy od poddawanego terapii obszaru oraz preparatu. Zapoznaj się z naszym cennikiem, by poznać odpowiedź.

Informację o kosztach zabiegu uzyskasz także podczas konsultacji w gabinecie dr Kopaczyński. Możesz wówczas liczyć na wsparcie specjalisty, który odpowie na wszystkie Twoje pytania, wyjaśni przebieg zabiegu i poinformuje o spodziewanych rezultatach. Ustali również niezbędną dla uzyskania optymalnego efektu częstotliwość zabiegów.

Stymulatory tkankowe - przygotowanie i postępowanie po zabiegu

Zabieg z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych nie wymaga przygotowania. Po ostrzyknięciu wyznaczonego obszaru mogą pojawić się drobne siniaki lub obrzęk, ale zwykle szybko stają się niewidoczne. Na poddaną zabiegowi skórę warto stosować kosmetyki łagodzące i nawilżające. Przez min. 7 dni należy także unikać sauny i solarium.

Stymulatory tkankowe w Poznaniu to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą uzyskać efekt gładkiej i promiennej cery oraz pozbyć się drobnych zmarszczek. Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy do kontaktu z naszym specjalistą.