UMÓW SIĘ NA ZABIEG: +48 609 884 764

Twoja twarz wygląda na zmęczoną, pozbawioną blasku i odpowiedniego nawilżenia? Szukasz rozwiązania, które poprawi kondycję cery? Zdecyduj się na zabieg intensywnej odnowy skóry twarzy, który przywróci jej świeży, promienny wygląd. Dostępna w gabinecie dr Kopaczyński terapia Retix C zapewnia ujędrniający i rozjaśniający efekt. Wynika on z synergicznego działania składników aktywnych, czyli retinolu oraz witaminy C.

terapia odnowy skóry

Odbudowa skóry w Poznaniu - odmładzający efekt

Zastosowanie preparatu Retix C przynosi widoczny rezultat już po pierwszym zabiegu. Terapia oparta jest na skuteczności witaminy C,antyoksydantów oraz retinolu w przeciwdziałaniu procesom starzenia się skóry. Zabieg gwarantuje poprawę ogólnego wyglądu cery, jej napięcia oraz zagęszczenia. Przygotowanie do niego polega na oczyszczeniu i odtłuszczeniu skóry twarzy. Następnie specjalista aplikuje ampułkę preparatu, delikatnie ją wmasowując aż do wchłonięcia i nakłada maskę, rozprowadzając ją po twarzy.

Odbudowa skóry twarzy z zastosowaniem preparatu Retix C przebiega bezinwazyjnie i nie wiąże się z dolegliwościami bólowymi. Maskę należy pozostawić na skórze przez 6-8 godzin. W przeciwieństwie do peelingów kwasowych nie wywołuje ona uczucia pieczenia. Po upływie wyznaczonego przez specjalistę czasu maskę należy zmyć wodą.

Odbudowa skóry twarzy - kuracja Retix C

Aplikacja preparatu Retix C zapewnia również skuteczną ochronę przed fotouszkodzeniami. W jej efekcie przebarwienia ulegają rozjaśnieniu. Czas trwania zabiegu to 20-30 min.

Wskazania do wykonania intensywnej kuracji odmładzającej to nie tylko pozbawiona blasku cera z pierwszymi oznakami starzenia, ale też:

 • utrata gęstości skóry
 • wiotkość skóry
 • obecność przebarwień, zmarszczek, blizn i rozstępów
 • skóra z niedoskonałościami – wypryski, zaskórniki
 • rozszerzone pory
 • sucha, wymagająca regeneracji cera
redukcja zmarszczek poznań

Odnowa skóry twarzy przynosi rezultaty w postaci:

 • zwiększenia poziomu nawilżenia skóry
 • wzmocnienia jej naturalnej bariery ochronnej
 • regeneracji cery
 • kompleksowej poprawy jej wyglądu
 • wygładzenia
 • zwężenia porów
 • redukcji niedoskonałości

Przeciwwskazania do jego wykonania to:

 • ciąża
 • karmienie piersią
 • aktywna choroba nowotworowa
 • przyjmowanie doustnych środków z pochodnymi retinolu
 • choroby naczyniowe
 • choroby autoimmunologiczne
 • niewyrównana cukrzyca
 • obecność licznych znamion skórnych
 • trądzik ze zmianami ropnymi
pielęgnacja twarzy poznań

Odnowa skóry twarzy - postępowanie po zabiegu

Aby uniknąć powikłań po zabiegu, należy przez okres miesiąca chronić cerę przed promieniowaniem UV, unikając słońca i stosując kremy z filtrem SPF50. Warto także sięgnąć po łagodne preparaty myjące i kremy, które przyspieszą regenerację naskórka. Lekki obrzęk oraz zaczerwienienie po upływie ok. 48 godzin od usunięcia preparatu Retix C nie powinny wzbudzać niepokoju. Należy spodziewać się ich ustąpienia po upływie kilku dni od zabiegu.

Odbudowa skóry twarzy następuje po trwającym 3-5 dni etapie jej łuszczenia się. W tym okresie cera jest bardziej napięta i błyszcząca. Warto wówczas pamiętać o przyjmowaniu dużej ilości płynów, a także unikaniu sauny, basenów oraz solarium.

Odbudowa skóry w Poznaniu - umów się na konsultację

Aby dowiedzieć się więcej o zabiegu odbudowy skóry w naszym gabinecie, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez dostępny na stronie formularz. Dla optymalnego efektu, warto połączyć zabieg Retix C z oczyszczaniem wodorowym. Umów się na konsultację z naszym specjalistą, który odpowie na wszystkie Twoje pytania, opracuje indywidualny plan regeneracji Twojej cery i – po ocenie wskazań do przeprowadzenia zabiegu – wyznaczy jego termin. Intensywna odbudowa skóry twarzy Xylogic Retix C Retibooster to zastrzyk energii i świeżość dla Twojej skóry twarzy.

Zabieg wykonuje lekarz po uprzednim wywiadzie i badaniu lekarskim. Warto zabrać dotychczasową dokumentację medyczną i leki stosowane przewlekle i doraźnie!

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Co wybrać dla efektu odmłodzenia? Kwas hialuronowy czy stymulatory tkankowe?

Jeśli zależy Ci na uzyskaniu natychmiastowego efektu wypełnienia zmarszczek, lepszym wyborem dla Ciebie będzie zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Stymulatory tkankowe bowiem pobudzają procesy regeneracyjne skóry, co zapewnia naturalny i długotrwały rezultat, lecz zauważalny po ok. 1,5 miesiąca. W wyniku ich zastosowania nie tylko poprawia się kondycja cery, ale zahamowaniu ulegają także procesy jej starzenia się. Skóra pozostaje jędrna przez długi czas.

Jaki stymulator tkankowy jest najlepszy?

Wybór stymulatora uzależniony jest od poddawanej zabiegowi okolicy. Decyduje o nim lekarz, w trakcie konsultacji, po wcześniejszej ocenie stanu skóry i jej potrzeb. Dużą popularnością cieszy się obecnie hydroksyapatyt wapnia, wykorzystywany w celu spłycenia zmarszczek, przywrócenia objętości skóry i poprawy konturu twarzy. Na zmęczone oczy zaleca się intensywną rewitalizację PLINEST. Zawarte w preparacie polinukleotydy zapewniają efekt intensywnego nawilżenia i ujędrnienia skóry.

Jaki zabieg na poprawę gęstości skóry?

Utrata gęstości skóry stanowi wskazanie do zabiegu z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych. Podawane drogą wstrzyknięć, uruchamiają w skórze procesy naprawcze i stymulują ją do odbudowy. W rezultacie skóra staje się bardziej jędrna. Poprawie ulega również jej napięcie i koloryt.

Jak opóźnić starzenie się skóry?

Aby zachować młody wygląd skóry na długo, zadbaj o jej skuteczną ochronę przed słońcem. Duże znaczenie mają także zdrowa, odpowiednio zbilansowana dieta, regularna aktywność fizyczna oraz właściwa pielęgnacja. W spowolnieniu naturalnych procesów starzenia się skóry pomocne są również dostępne w ofertach gabinetów medycyny estetycznej zabiegi, takie jak kuracja Retix C, Plasma Complex, mezoterapia mikroigłowa czy laseroterapia. Stymulując produkcję kolagenu i elastyny w skórze, zapewniają ujędrniający i odmładzający efekt.

Jaki jest najlepszy zabieg na twarz dla odmładzającego efektu?

Wybór najlepszego zabiegu nie jest łatwy. Wszystko bowiem zależy od indywidualnych uwarunkowań skóry, a także innych czynników, takich jak przyjmowane leki, choroby o charakterze przewlekłym lub tryb życia. Aby podjąć właściwą decyzję warto skonsultować się ze specjalistą, który oceni kondycję skóry i jej potrzeby. Zbierze również informacje o Twoim stanie zdrowia i na tej podstawie, zasugeruje odpowiedni zabieg. Do najbardziej popularnych należy usuwanie zmarszczek przy wykorzystaniu kwasu hialuronowego lub toksyny botulinowej, stymulatory tkankowe, laseroterapia i mezoterapia mikroigłowa.