Zaburzenia pigmentacji skóry stanowią powszechny problem. Przebarwienia pojawiają się w wyniku działania promieni UVA i UVB, ale nie tylko. Wpływ na ich powstawanie mogą mieć także wahania hormonów, naturalne procesy starzenia oraz choroby dermatologiczne. W ofercie naszego gabinetu dostępna jest m.in. laserowa redukcja przebarwień przy wykorzystaniu światła IPL. Zabieg znacząco zmniejsza widoczność plamek na skórze i sprzyja uzyskaniu jednolitego kolorytu.
Usuwanie przebarwień laserem w Poznaniu
Nadmierna produkcja melaniny w skórze lub jej nierównomierne rozłożenie prowadzą do pojawiania się zaburzeń barwnikowych, nazywanych przebarwieniami. Aby ograniczyć ich widoczność, warto poddać się innowacyjnemu zabiegowi laserowemu w poznańskim gabinecie dr Kopaczyński. Redukcja przebarwień przy użyciu zaawansowanych urządzeń, emitujących światło IPL uznawana jest za najskuteczniejszą metodę przywracania skórze jednolitego kolorytu.
Zabieg z użyciem lasera skuteczny jest nie tylko w przypadku leczenia przebarwień, ale też plam posłonecznych, soczewicowatych i wątrobowych, ostudy oraz piegów. W naszym gabinecie można przeprowadzać go w obrębie twarzy, szyi, dekoltu, dłoni lub innej okolicy ciała.
Usuwanie przebarwień - laser IPL SWT
Do zabiegów usuwania przebarwień wykorzystujemy precyzyjne urządzenie laserowe działające w oparciu o technologię selektywnego pasma światła (SWT). Generuje ono skumulowaną wiązkę światła IPL, skierowaną w miejsce zmiany barwnikowej. Podnosi ona temperaturę tkanek, prowadząc do wchłonięcia energii cieplnej przez komórki pigmentowe, a w rezultacie do ich rozpadu. Przewagą fototerapii nowej generacji jest stosunkowo szybki czas rekonwalescencji i szybkiego powrotu do codziennego funkcjonowania.
Usuwanie przebarwień laserem to bezinwazyjny i niemal bezbolesny zabieg, który jest w pełni bezpieczny i komfortowy dla pacjentów. Warto zdecydować się na niego w okresie jesienno-zimowym, w którym skóra w mniejszym stopniu narażona jest na działanie promieni UV. Tuż po zabiegu przebarwienie ciemnieje, a następnie złuszcza się. Dochodzi do redukcji zmiany barwnikowej lub jej całkowitego zaniku.
Usuwanie przebarwień skóry - przeciwwskazania
Zanim specjalista podejmie się przeprowadzenia laserowego zabiegu redukcji przebarwień, oceni stan skóry i charakter zmian pigmentacyjnych. Upewni się także, czy nie istnieją przeciwwskazania do usuwania przebarwień światłem IPL, takie jak:
- ciąża i okres karmienia piersią
- przyjmowanie antybiotyków, leków sterydowych i obniżających krzepliwość krwi
- choroby skóry w fazie aktywnej
- opryszczka
- trądzik różowaty
- otwarte rany i skaleczenia w miejscu zabiegu
Laserowe usuwanie przebarwień w Poznaniu trwa ok. 20-30 min. Zabieg rozpoczyna się oczyszczeniem miejsca zabiegu i ustawieniem dostosowanych do potrzeb pacjenta parametrów urządzenia. Po okresie naświetlania zastosowany zostaje preparat łagodzący, który chroni skórę i przyspiesza jej regenerację. Zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania, jednak zaleca się rezygnację z silnie oddziałujących na skórę preparatów w okresie poprzedzającym wizytę w naszym gabinecie. Ilość sesji uzależniona jest od wielkości i umiejscowienia przebarwień. W przypadku niewielkich zmian zwykle są to 3-4 zabiegi. Większe wymagają 4-8 serii w 2-3-tygodniowych odstępach czasu.
Usuwanie przebarwień laserem - cena
Aby dowiedzieć się, ile kosztuje usuwanie przebarwień laserem w Poznaniu, zapoznaj się z naszym cennikiem. Wiele zależy od miejsca zabiegu, ilości zmian oraz ich charakteru. Pamiętaj, by przestrzegać zaleceń specjalisty
- unikaj ekspozycji na promieniowanie UV przez 4 tygodnie od wizyty w gabinecie
- dla ochrony podrażnionej skóry stosuj kremy z filtrem SPF 50
- zrezygnuj z peelingów, sauny i kąpieli w basenie w okresie regeneracji skóry
- intensywnie nawilżaj skórę, a w razie potrzeby sięgnij po preparaty łagodzące
- pij duże ilości wody
- przez kilka dni zrezygnuj ze stosowania w miejscu zabiegu preparatów na bazie alkoholu
Chcesz uzyskać więcej informacji o laserowym usuwaniu przebarwień? Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz na stronie. Skonsultuj się z naszym specjalistą, by otrzymać fachowe wsparcie i przywrócić jednolity koloryt swojej skórze.
ZOBACZ WIDEO Z ZABIEGÓW
FAQ - Najczęściej zadawane pytania
Ile kosztuje zabieg laserowy na przebarwienia?
Koszty zabiegu wahają się, w zależności od lokalizacji przebarwień oraz ich ilości. Cena laserowego usuwania przebarwień w jednej okolicy ciała wynosi z reguły ok. 600 PLN. Redukcja przebarwień w obrębie twarzy, szyi i dekoltu kosztuje ok. 1400 PLN. Warto pamiętać, że dla optymalnych efektów zabieg wymaga powtórzeń. Ich ilość uzależniona jest od umiejscowienia przebarwień i ich wielkości. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z dostępnym na naszej stronie cennikiem.
Po jakim czasie znikają przebarwienia po laserze?
Po zabiegu z wykorzystaniem lasera przebarwienia ciemnieją, a następnie złuszczają się. Po upływie ok. 2 tygodni zmiany stopniowo bledną, co znacząco zmniejsza ich widoczność lub całkowicie zanikają.
Ile trwa zabieg laserowy na twarz?
Długość trwania zabiegu wynosi zwykle 20-30 min. Specjalista oczyszcza miejsce zabiegu i dostosowuje ustawienia urządzenia do indywidualnych potrzeb pacjenta. Następnie rozpoczyna naświetlanie. Po jego zakończeniu nakłada preparat łagodzący, który przyspieszy regenerację skóry.
Ile trwa usuwanie znamion laserem?
Długość trwania zabiegu uzależniona jest od wielkości zmian, ich ilości oraz lokalizacji. W przypadku pojedynczych, niewielkich zmian zabieg zwykle nie trwa dłużej niż kilkanaście minut. Usuwanie licznych zmian, zlokalizowanych w różnych obszarach ciała wymaga z reguły więcej czasu.
Jak wygląda twarz po laserze?
Tuż po laserowym zabiegu pojawia się zaczerwienie skóry oraz jej podrażnienie. Twarz może być delikatnie opuchnięta. Objawy te nie powinny wzbudzać niepokoju. Ustępują bowiem samoistnie ok. 3 dni po zabiegu. W kolejnych dniach może dochodzić do złuszczania się skóry. W tym okresie niezwykle ważne jest przestrzeganie pozabiegowych zaleceń specjalisty oraz szczególna troska o skórę, mająca na celu przyspieszenie jej regeneracji.