Zaplanuj swoją laseroterapię. Umów się na konsultację!

Aby uzyskać efekt wygładzonej, pozbawionej zmarszczek cery, odwiedź gabinet dr Kopaczyński. Oferujemy wachlarz zabiegów, które spowalniają proces starzenia się skóry i zapewniają jej świeży, zdrowy wygląd na długo. To m.in. wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, wygładzanie ich przy wykorzystaniu toksyny botulinowej, infuzja tlenowa czy termolifting twarzy.

Usuwanie zmarszczek w Poznaniu - gwarancja widocznych efektów

Zmarszczki to rezultat osłabienia włókien elastynowych oraz kolagenowych w skórze, które z kolei prowadzi do zmniejszenia jej napięcia. Do ich powstania przyczynia się także działanie promieni UV oraz praca mięśni mimicznych. Jeśli twoja skóra straciła jędrność, wygląda na zmęczoną i przesuszoną, skorzystaj z profesjonalnego wsparcia naszych specjalistów.

Usuwanie zmarszczek w Poznaniu to gama bezpiecznych i skutecznych zabiegów, których celem jest przywrócenie skórze jędrności, spłycenie zmarszczek lub ich całkowite wyeliminowanie. W efekcie ich zastosowania skóra odzyskuje gładkość oraz promienny blask. Wybór metody uzależniony jest od potrzeb Twojej cery oraz od głębokości i ilości zmarszczek.

usuwanie zmarszczek

Usuwanie zmarszczek - toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa to najsilniejsza toksyna biologiczna, a jej działanie polega na blokowaniu przewodzenia impulsów nerwowych do mięśni. Ze względu na swoje właściwości, botoks wykorzystywany jest powszechnie w zabiegach medycyny estetycznej, których celem jest wygładzenie zmarszczek mimicznych. Relaksacja mięśnia, w który wstrzyknięto preparat prowadzi bowiem do wygładzenia skóry.

Toksyna botulinowa aplikowana jest przez specjalistę domięśniowo, śródskórnie lub podskórnie, w zależności od poddawanego zabiegowi obszaru. Efekty pojawiają się w ciągu 1-2 tygodni i utrzymują się przez okres 4-6 miesięcy. Ze względu na niewielkie dolegliwości bólowe, zastosowanie znieczulenia miejscowego nie jest konieczne. Zabieg na zmarszczki z zastosowaniem botoksu poprzedzony jest konsultacją ze specjalistą, który ocenia istnienie wskazań oraz ewentualnych przeciwwskazań do aplikacji preparatu.

Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym - cena

Choć kwas hialuronowy występuje w naszej skórze naturalnie, wraz z wiekiem ulega degradacji, co prowadzi do spadku poziomu nawilżenia cery i utraty jej jędrności. Aby przeciwdziałać tworzeniu się zmarszczek oraz wiotczeniu skóry, warto poddać się dostępnemu w naszej ofercie zabiegowi, przeprowadzanemu z zastosowaniem preparatów na bazie kwasu hialuronowego. Jego cena uzależniona jest od stanu skóry i ilości zmarszczek do wypełnienia.

Wygładzanie zmarszczek kwasem hialuronowym przynosi natychmiastowy efekt w postaci gładkiej i sprężystej cery. Polega na wykonaniu przez specjalistę serii nakłuć, podczas których preparat zostaje wprowadzony pod skórę. Rezultat utrzymuje się przez kilka miesięcy. To skuteczny sposób na redukcję tzw. „lwiej zmarszczki” oraz płytkich bruzd w okolicach ust. Kwas hialuronowy pobudza również naturalne procesy regeneracyjne skóry, nawilża ją i uelastycznia. Można wykorzystać go także do korekty asymetrii twarzy i poprawy jej konturu.

niwelowanie zmarszczek

Zabiegi na zmarszczki - atraumatyczna mezoterapia mikroigłowa

Jeśli zależy Ci na natychmiastowym efekcie odmłodzenia, zdecyduj się na zabieg atraumatycznej mezoterapii mikroigłowej. Dzięki niemu skóra nie tylko odzyska świeży wygląd, ale też zostanie dogłębnie nawilżona. Na czym polega zabieg? W jego trakcie specjalista wykorzystuje zaawansowane urządzenie, wprowadzające wysoce skoncentrowane składniki aktywne metodą mikronakłuć. Stymulują one skórę do produkcji kolagenu i elastyny, co prowadzi do poprawy jej napięcia oraz jędrności.

Usuwanie zmarszczek metodą atraumatycznej mezoterapii mikroigłowej to doskonały wybór dla tych osób, które chcą skutecznie spowolnić procesy starzenia się skóry, wygładzić drobne zmarszczki mimiczne i rozświetlić cerę. Bezpośrednio po zabiegu można zauważyć zaczerwienienia, grudki oraz inne objawy podrażnienia. Już po kilku – kilkunastu godzinach następuje jednak poprawa kondycji skóry. Cena zabiegu uzależniona jest m.in. od poddawanego mu obszaru.

Usuwanie zmarszczek laserem - cena

wygładzanie zmarszczek

Wysoką skuteczność w usuwaniu zmarszczek ma również wykorzystanie technologii laserowej. Emitujący czerwone  światło o długości 1550 nm laser frakcyjny sprawia, że w skórze dochodzi do mikrouszkodzeń, a jednocześnie stymulacji naturalnych procesów jej odbudowy. W rezultacie tworzą się nowe włókna kolagenowe, a skóra staje się bardziej napięta i gładka.

Laserowe usuwanie zmarszczek to bezpieczny i precyzyjny zabieg, wykonywany przez doświadczonych specjalistów. Alternatywą dla niego jest coraz bardziej popularny termolifting twarzy, który umożliwia ekspresową poprawę kondycji skóry, jej odmłodzenie i wygładzenie. Jego skuteczność opiera się na synergicznym działaniu czerwonego światła LED, podciśnieniowego masażu i multipolarnej fali radiowej. Efektem jest kurczenie się włókien kolagenowych w dolnych warstwach skóry, a co za tym idzie, poprawa jej zagęszczenia.

Umów się na konsultację w naszym gabinecie, by – z pomocą specjalisty – wybrać optymalną metodę usuwania zmarszczek dla siebie. Możesz liczyć na profesjonalne wsparcie w trakcie zabiegów, a także w okresie rekonwalescencji.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje usuwanie zmarszczek?

Wszystko zależy od zastosowanej metody oraz wielkości obszaru, poddawanego terapii. W przypadku wykorzystania toksyny botulinowej cena jednego zabiegu waha się w granicach 650-1300 PLN. Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym to koszt ok. 1000 PLN. Atraumatyczna mezoterapia mikroigłowa wiąże się z wydatkiem ok. 800 PLN, a odmładzanie skóry laserem frakcyjnym nieablacyjnym od 500 PLN w okolicy oka aż do 2000 PLN, gdy zabiegowi poddawane są twarz, szyja i dekolt.

Co wybrać na zmarszczki? Botoks, czy kwas hialuronowy?

Wybór metody usuwania zmarszczek uzależniony jest od indywidualnych uwarunkowań oraz preferencji Pacjenta. Wszelkie wątpliwości warto wyjaśnić z lekarzem podczas poprzedzającej zabiegi konsultacji. W przypadku zmarszczek mimicznych zaleca się wstrzyknięcie botoksu, który blokuje przewodnictwo impulsów nerwowych do mięśni, wywołując tym samym ich rozluźnienie. Kwas hialuronowy natomiast wykorzystywany jest w przypadku pozbawionej jędrności i wymagającej odmłodzenia cery. Preparat wypełnia zmarszczki, przywraca świeżość i zagęszcza skórę. Stosuje się go także do modelowania twarzy.

W jakim wieku stosować botoks?

Zabiegowi z wykorzystaniem botoksu warto poddać się wówczas, gdy na skórze pojawią się pierwsze oznaki starzenia się. Jest on zalecany także osobom przed 30. rokiem życia, w celu opóźnienia pojawiania się zmarszczek mimicznych lub zapobiegania ich utrwalaniu się.

Jak długo utrzymuje się efekt kwasu hialuronowego?

Efekt po wypełnieniu zmarszczek kwasem hialuronowym pojawia się natychmiast i utrzymuje się przez 9-36 miesięcy, w zależności od rodzaju zastosowanego preparatu oraz indywidualnych czynników, takich jak palenie tytoniu czy podejmowanie intensywnej aktywności fizycznej.

Ile zabiegów laserowych na zmarszczki pozwala uzyskać satysfakcjonujący efekt?

Ilość niezbędnych dla optymalnego efektu zabiegów ustalana jest przez specjalistę podczas poprzedzającej laseroterapię konsultacji. Zwykle jednak są to 2-3 wizyty w gabinecie, w minimum 4-tygodniowych odstępach czasu. Wygładzenie skóry widoczne jest po 1-2 miesiącach od zabiegu.