Zaplanuj swoją laseroterapię. Umów się na konsultację!
0

Udało Ci się pozbyć nadmiarowych kilogramów i zredukować tkankę tłuszczową w problematycznych strefach, ale Twoja twarz pozostaje pełna? Co zrobić, by ją wyszczuplić? Istnieją na to skuteczne metody. Poznaj je wszystkie. Poniżej znajdziesz niezawodne sposoby na wysmuklenie twarzy. Sprawdź, jak uzyskać satysfakcjonujący efekt.

Jak schudnąć na twarzy? Co jest źródłem problemu?

Problem pulchnej twarzy i podwójnego podbródka nie jest Ci obcy? Mimo wielu starań nie widzisz poprawy? Niestety, tkanka tłuszczowa nie gromadzi się wyłącznie w okolicach brzucha, ud czy bioder, ale też na policzkach i czole. W tym przypadku wiele zależy od indywidualnych cech. Na wygląd twarzy wpływa bowiem nie tylko styl życia i sposób odżywiania się, ale też geny. Nie bez znaczenia jest również poziom hormonów, np. kortyzolu.

Zanim jednak zadasz sobie pytanie, jak schudnąć z twarzy upewnij się, że problemem jest nadmiar tłuszczu. Przyjrzyj się swoim bliskim. Okrągła, pełna twarz może bowiem okazać się cechą dziedziczną i wynikać z Twojej budowy anatomicznej, a nie z odkładania się tkanki tłuszczowej.

Jak spalić tłuszcz z twarzy? Przede wszystkim dieta

Jak zatem pozbyć się problemu? Pamiętaj, że proces redukcji tkanki tłuszczowej w organizmie przebiega równomiernie i nie może być mowy o wyszczupleniu wyłącznie jednej części ciała. Zdarza się, że na efekty odchudzania trzeba trochę poczekać.

Ogromne znaczenie dla pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej ma odpowiednio zbilansowana, zdrowa dieta. Jeśli Twoim celem jest wysmuklenie twarzy, zrezygnuj z wysokokalorycznych, przetworzonych potraw, słodyczy i alkoholu. Spożywanie tego ostatniego prowadzi do spowolnienia metabolizmu i odwodnienia organizmu. Jedz dużo świeżych warzyw i owoców. Dobrym wyborem będą także pełnoziarniste produkty zbożowe, jaja, chude mleko i jego przetwory. Nawet jeśli zauważysz pierwsze rezultaty zdrowego odżywiania w sylwetce, Twoja twarz może pozostać bez zmian. To dlatego lepiej nie poprzestawać wyłącznie na diecie.

Jak schudnąć na twarzy? Żyj aktywnie

Poza dietą, liczy się także ruch. Postaw na regularną aktywność fizyczną. Skup się także na ćwiczeniach mięśni twarzy. Mimo że nie doprowadzą one do redukcji tkanki tłuszczowej w jej obrębie, zapewnią ujędrniający efekt, a to bez wątpienia wpłynie na spowolnienie procesów starzenia się skóry.

Jak ćwiczyć twarz? Wystarczy, że poświęcisz na to kilka minut podczas codziennych rytuałów pielęgnacyjnych. Nadymaj policzki, nabierając powietrza do ust i przesuwając je z jednej strony na drugą. Oklepuj je opuszkami palców. Otwieraj szeroko oczy bez unoszenia brwi i marszczenia czoła. Rozciągaj usta, wymawiając głośno samogłoski. Powyższe ćwiczenia wykonuj przez 5-10 minut. Wysmuklenie twarzy z kolei może być efektem ogólnej aktywności fizycznej, takiej jak bieganie, jazda na rowerze, trening interwałowy i nie tylko. Podobnie jednak jak w przypadku diety, nie masz wpływu na to, z jakiej części Twojego ciała nadmiar tkanki tłuszczowej zniknie w pierwszej kolejności.

Jaki zabieg na wyszczuplenie twarzy?

Skoro regularna aktywność fizyczna i zbilansowana zdrowa dieta nie gwarantują wyszczuplenia twarzy, warto wzmocnić swoje działania poprzez odpowiednio dobrane zabiegi w sprawdzonym gabinecie kosmetologii i medycyny estetycznej. Traktuj je jako uzupełnienie starań, podjętych w celu redukcji tkanki tłuszczowej, a nie zastępstwo dla nich. Pamiętaj, że najlepsze efekty przynosi kompleksowe podejście.

Jaki zabieg na wyszczuplenie twarzy wykonać? Doskonałym wyborem bez wątpienia będzie dostępna w naszej ofercie lipoliza iniekcyjna, która stosowana jest na różnych obszarach ciała. Zabieg pomoże Ci pozbyć się m.in. drugiego podbródka. Polega na rozpuszczeniu tkanki tłuszczowej dedykowanymi preparatami, podawanymi drogą iniekcji. W rezultacie dochodzi do powstania kontrolowanego stanu zapalnego oraz rozpadu komórek tłuszczowych. Zostają one wydalone z organizmu drogą krwi. Zabieg lipolizy iniekcyjnej jest mało inwazyjny. Długość jego trwania wynosi ok. 20 min.

Wysmuklenie twarzy przy wykorzystaniu fal radiowych

Alternatywą dla iniekcji są fale radiowe. W efekcie ich zastosowania przyspiesza metabolizm. Dochodzi także do stymulacji produkcji włókien kolagenowych, co sprzyja ujędrnieniu skóry i eliminacji zwiotczeń. To doskonałe rozwiązanie dla tych osób, które borykają się z problemem nadmiernej tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy oraz z pozbawioną jędrności, wiotką skórą.

Wysmuklenie twarzy przy wykorzystaniu fal radiowych wymaga zastosowania nowoczesnego sprzętu z dedykowaną głowicą. To bezpieczny zabieg, który nie wiąże się z dolegliwościami bólowymi. W wyniku zastosowania multipolarnych fal dochodzi do rozbicia komórek tłuszczowych i upłynnienia ich, a także do odbudowy włókien kolagenowych oraz elastyny. Dla optymalnej skuteczności zabiegi ujędrniające z wykorzystaniem fal radiowych należy powtarzać 6-10 razy w regularnych odstępach czasu.

Jak schudnąć z twarzy? Zabiegi chirurgiczne

Gdy zdrowa dieta i aktywny tryb życia w połączeniu z zabiegami medycyny estetycznej nie przyniosą rezultatu, pozostaje liposukcja w rejonie twarzy. Ta metoda znajduje zastosowanie w przypadku dużej ilości tkanki tłuszczowej oraz stałego poziomu wagi. Choć liposukcja przynosi natychmiastowe i satysfakcjonujące efekty, ze względu na wysoką inwazyjność, traktowana jest jako ostateczność. Przeprowadzana jest przy wykorzystaniu strzykawki, pompy ssącej lub lasera. Zanim jednak zdecydujesz się oddać w ręce chirurga, wypróbuj inne, mniej inwazyjne metody wyszczuplania twarzy.

Jakub Kopaczyński

Jakub Kopaczyński

W 2016 ukończyłem Uniwersytet Medyczny na kierunku Lekarski i rozpocząłem specjalizację z anestezjologii i intensywnej terapii w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim w Poznaniu. Rok później zacząłem swoją przygodę z medycyną estetyczną. Od tego czasu intensywnie(specjalizacja zobowiązuje) rozwijam swoje umiejętności i rozszerzam zakres zabiegów w rodzinnym Gabinecie DR Kopaczyński w Poznaniu. Specjalizuję się w zabiegach z użyciem wypełniaczy tkankowych na bazie kwasu hialuronowego, toksyny botulinowej, preparatów uzyskanych z krwi pacjenta(komórki macierzyste, fibryna strukturalna i osocze bogatopłytkowe), a także aktywatorów tkankowych i mezoterapii igłowej. Od 2020 prowadzę szkolenia z zastosowania terapii autologicznych z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej I-PRF oraz S-PRF w medycynie estetycznej. W ramach rezydentury największe zainteresowanie to anestezjologia regionalna i wszelkie procedury z użyciem USG.