Zaplanuj swoją laseroterapię. Umów się na konsultację!
0

Naturalne procesy starzenia się skóry oraz czynniki zewnętrzne, takie jak niedobór snu, niewłaściwa dieta i wysoki poziom stresu powodują, że cera traci jędrność i pojawiają się na niej pierwsze zmarszczki. Aby zatrzymać jej młody wygląd na dłużej, warto postawić na odpowiednią pielęgnację i wprowadzić zmiany w swoim trybie życia. Pomocne mogą okazać się także zabiegi na twarz, które przywracają skórze sprężystość, wygładzają ją i zagęszczają jej strukturę.

Jaki zabieg na odmłodzenie twarzy?

Wraz z wiekiem produkcja kolagenu i elastyny w skórze spada, co prowadzi do obniżenia jej sprężystości. Wpływ na jej kondycję mają także zachodzące w organizmie zmiany hormonalne. W rezultacie zwiększa się widoczność zmarszczek mimicznych, pojawiają się zwiotczenia, a niekiedy także przebarwienia.

Jakie zabiegi odmładzające na twarz cieszą się największą popularnością? Bez wątpienia należy do nich:

  • botoks
  • kwas hialuronowy
  • mezoterapia mikroigłowa
  • stymulatory tkankowe
  • laser frakcyjny
  • osocze bogatopłytkowe

Jaki zabieg na twarz dla odmłodzenia skóry? Botoks

Jeśli Twój problem stanowią pogłębiające się zmarszczki mimiczne, botoks może być idealnym wyborem dla Ciebie. Wprowadzony w newralgiczne okolice, jest niezwykle skuteczny w usuwaniu bruzd. Toksyna botulinowa blokuje przewodnictwo nerwowo-mięśniowe i powoduje rozluźnienie mięśni, odpowiedzialnych za zmarszczki mimiczne. Tym samym wygładza je i zapobiega ich utrwalaniu się.

Zabiegi na twarz z botoksem są bezpieczne i niezwykle skuteczne. Wskazaniami do ich przeprowadzenia jest bruzda między brwiami, boczne bruzdy na nosie, kurze łapki czy opadnięte kąciki ust. Punkty wstrzyknięć toksyny botulinowej oraz droga jej podania jest określana przez lekarza, podczas poprzedzającej zabieg konsultacji. Efekt utrzymuje się przez 4-6 miesięcy. Właściwie podana toksyna botulinowa nie zmienia naturalnych rysów twarzy, a powrót do codziennych aktywności możliwy jest niemal natychmiast po zabiegu.

Jaki zabieg na odmłodzenie twarzy? Kwas hialuronowy

Zmarszczki nie są jedynym objawem naturalnych procesów starzenia się skóry. Należy do nich także zanik tkanki podskórnej w okolicach kości policzkowych i skroni. Jego rezultatem jest utrata owalu twarzy. Jaki zabieg na przywróci twarzy odpowiednie proporcje i odbuduje utraconą objętość? Wolumetria twarzy kwasem hialuronowym będzie idealnym wyborem. Wstrzyknięcie preparatu w wyznaczone wcześniej miejsca gwarantuje efekt wypełnienia, ale nie tylko. Kwas hialuronowy wygładza także zmarszczki, poprawia poziom nawilżenia skóry i stymuluje zachodzące w niej procesy regeneracyjne oraz produkcję kolagenu i elastyny.

Zabiegi na twarz z zastosowaniem kwasu hialuronowego przynoszą natychmiastowe  efekty. Wprowadzany w głębokie warstwy skóry preparat pełni rolę wypełniacza, a rezultat widoczny jest przez wiele miesięcy. Wypełnienie ubytków tkanki podskórnej to sposób na przywrócenie twarzy młodego wyglądu, bez obaw o utratę naturalnych rysów twarzy.

Jaki zabieg na ujędrnienie twarzy? Mezoterapia mikroigłowa

Do skutecznych zabiegów, zapewniających odmładzający efekt należy także mezoterapia mikroigłowa. Poddając się mikronakłuwaniu możesz znacząco poprawić kondycję skóry, zmniejszyć widoczność przebarwień i cieni pod oczami, ujędrnić cerę i rozjaśnić ją. W trakcie zabiegu pod skórę wprowadzane są odpowiednio dobrane substancje, które poprawią jej poziom nawilżenia i odżywienia.

Mezoterapia mikroigłowa sprzyja stymulacji fibroblastów oraz procesów regeneracyjnych, a także wyrównaniu kolorytu skóry. Zabieg przywraca cerze świeżość i blask, poprawia napięcie skóry, wzmacnia ją i zagęszcza. Aby uzyskać optymalny efekt, nie wystarczy jedna wizyta w gabinecie medycyny estetycznej. Zabiegi na twarz z mikronakłuwaniem warto powtarzać co ok. 4 tygodnie. Specjaliści zalecają zwykle 3-5 sesji. Ich skuteczność wynika m.in. ze spersonalizowanego charakteru. Wprowadzane pod skórę koktajle odżywcze dobierane są w oparciu o potrzeby i oczekiwania konkretnego Pacjenta.

Jaki zabieg na ujędrnienie twarzy? Mezoterapia mikroigłowa

Latem skóra jest szczególnie narażona na działanie słońca, co prowadzi do spadku jej poziomu nawilżenia, a często także pojawiania się płytkich zmarszczek. Aby temu zapobiec nie tylko chroń ją przed niekorzystnym wpływem promieniowania UV, ale też korzystaj z zabiegów, wykorzystujących osocze bogatopłytkowe, czyli materiał pochodzący z krwi Pacjenta. Wprowadzenie uzyskanego metodą frakcjonowania koncentratu komórek macierzystych sprzyja stymulacji procesów odnowy biologicznej skóry i znacząco poprawia jej wygląd, przywracając młodość i promienny blask.

Jakie jeszcze zabiegi na twarz warto wziąć pod uwagę, by zredukować zmarszczki i ujędrnić cerę? Nie można zapomnieć o laseroterapii. Laser frakcyjny wywołuje w skórze mikrouszkodzenia, co prowadzi do pobudzenia procesów jej odbudowy, a w rezultacie do tworzenia nowych włókien kolagenowych. Dużą popularnością cieszą się także stymulatory tkankowe, czyli preparaty biostymulujące, które przywracają jędrność i blask zmęczonej, suchej i szarej skórze.

Jakub Kopaczyński

Jakub Kopaczyński

W 2016 ukończyłem Uniwersytet Medyczny na kierunku Lekarski i rozpocząłem specjalizację z anestezjologii i intensywnej terapii w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim w Poznaniu. Rok później zacząłem swoją przygodę z medycyną estetyczną. Od tego czasu intensywnie(specjalizacja zobowiązuje) rozwijam swoje umiejętności i rozszerzam zakres zabiegów w rodzinnym Gabinecie DR Kopaczyński w Poznaniu. Specjalizuję się w zabiegach z użyciem wypełniaczy tkankowych na bazie kwasu hialuronowego, toksyny botulinowej, preparatów uzyskanych z krwi pacjenta(komórki macierzyste, fibryna strukturalna i osocze bogatopłytkowe), a także aktywatorów tkankowych i mezoterapii igłowej. Od 2020 prowadzę szkolenia z zastosowania terapii autologicznych z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej I-PRF oraz S-PRF w medycynie estetycznej. W ramach rezydentury największe zainteresowanie to anestezjologia regionalna i wszelkie procedury z użyciem USG.